Kiedy warto zdecydować się na pompę głębinową?

Antoni Kwapisz
14.03.2023

Dobór pompy to bardzo ważny etap budowy instalacji do zasilania w wodę z własnego ujęcia budynku mieszkalnego czy systemu nawadniania. Zwykle inwestorzy wybierają między pompą głębinową a hydroforową. Ta pierwsza ma kilka istotnych zalet, które ujawniają się w konkretnych sytuacjach. Sprawdź, kiedy warto postawić właśnie na pompę głębinową.

Studnia ma zaopatrywać w wodę cały dom

Jeśli przydomowa studnia będzie jedynym źródłem wody dla celów bytowych i spożywczych (brak możliwości przyłączenia budynku do sieci wodociągowej), to pompa głębinowa jest najsensowniejszym wyborem. Urządzenia te charakteryzują się odpowiednią wydajnością, co ma kluczowe znaczenie w przypadku stałego i dużego poboru wody.

Budujesz system nawadniania dużego ogrodu

Pompa głębinowa jest najlepszym wyborem do instalacji nawadniającej, od której oczekujemy wydajności, niezawodności i bezobsługowości. Jeśli masz spory ogród i szukasz pompy, która zapewni optymalne nawodnienie trawnika, roślin na rabatach czy żywopłotu, to postaw właśnie na odpowiednio dobraną pompę głębinową.

Potrzebujesz pompy do nawadniania pola uprawnego

Pompy głębinowe są oczywistą propozycją dla przedsiębiorców rolnych, którzy w obliczu suszy muszą zainwestować we własne źródło wody do nawadniania upraw. Najczęściej realizuje się to za pośrednictwem deszczowni, czyli bardzo wydajnego zraszacza, który wymaga olbrzymich dostaw wody. Te zapewni wyłącznie odpowiednio wydajna pompa głębinowa.

Zależy Ci na całkowitej bezobsługowości instalacji i wysokiej kulturze jej pracy

Pod tym względem pompa głębinowa wypada zdecydowanie najkorzystniej. Prawidłowo dobrane i zamontowane urządzenie będzie pracować bezawaryjnie przez lata, nie wymagając żadnych czynności obsługowych ze strony właściciela. Co ważne, pompa głębinowa pracuje praktycznie bezgłośnie, co jest bardzo istotne, jeśli studnia znajduje się w pobliżu budynku mieszkalnego.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie