Kiedy opłaca się kupić używaną pompę głębinową?

Remigisz Szulc
04.09.2023

Zakup pompy głębinowej, zwłaszcza markowej i o bardzo dobrych parametrach roboczych, to spory wydatek. Nic dziwnego, że kwitnie handel używany urządzeniami. Najczęściej sprzedają je osoby prywatne, które zdecydowały się na wymianę pompy lub zrezygnowały z dalszego eksploatowania własnej studni. Dowiedz się, kiedy zakup używanej pompy głębinowej może mieć sens.

Potrzebujesz pompy na czas budowy

Jest to jedna z najczęstszych sytuacji, w której rozważa się zakup używanej pompy. Na czas budowy szkoda jest kupować nowe, markowe urządzenie, wiedząc o tym, że wynajęte ekipy i tak jej nie uszanują, a w dodatku pompa może znaleźć się na celowniku złodziei.

Pompa będzie używana sporadycznie

Do sporadycznego użytkowania spokojnie wystarczy używana, w pełni sprawna pompa głębinowa. Jeśli z góry wiesz, że będziesz ją uruchamiać tylko okazjonalnie, na przykład w okresach suszy, to warto zaryzykować dużo mniejsze pieniądze w porównaniu z zakupem nowego, markowego urządzenia.

Masz inne, podstawowe źródło wody

Jeśli własna studnia służy wyłącznie nawadnianiu roślin, a dom jest zasilany wodą z wodociągu, to ewentualna awaria pompy nie będzie końcem świata. Są to dobre warunki do tego, aby zaryzykować zakup używanej pompy w korzystnej cenie.

Znasz historię pompy

Jeśli masz możliwość zakupu pompy głębinowej np. od kogoś znajomego czy sąsiada, wiedząc o tym, że urządzenie było eksploatowane sporadycznie i tylko przez krótki czas, to jak najbardziej warto skorzystać z takiej okazji – zwłaszcza, gdy cena jest atrakcyjna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie