Jak przechowywać sól do zmiękczacza wody?

Andrzej Winnicki
01.11.2023

Centralny zmiękczacz wody wymaga regularnej regeneracji złoża. Wykorzystuje się do tego solankę gromadzoną we wbudowanym zasobniku. Zadaniem użytkownika zmiękczacza jest okresowe uzupełnianie soli tabletkowej. Dla wygody warto kupować sól online z dostawą do domu, najlepiej z zapasem na kilka miesięcy. Tutaj jednak trzeba pamiętać o prawidłowym przechowywaniu soli do zmiękczacza wody. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Z dala od wilgoci

Najważniejsza zasada brzmi: sól przechowujemy w suchym miejscu. Pomimo tego, że tabletki znajdują się w foliowym opakowaniu, to nie jest ono idealnie szczelne. Jeśli zostawisz worek np. na mokrej posadzce czy w wilgotnej piwnicy, to spodziewaj się, że po kilku tygodniach nie będzie się już ona nadawać do użycia w zmiękczaczu.

Znajdź miejsce blisko zmiękczacza

Dla własnej wygody warto przechowywać sól w tabletkach w tym samym pomieszczeniu, w którym zamontowano zmiękczacz wody. Po prostu mniej się nadźwigasz – a bierzmy pod uwagę, że najbardziej opłacalny jest zakup soli w workach 25-kilogramowych.

Nie masz miejsca? Kupuj sól na bieżąco

Jeśli nie masz możliwości przechowywania zapasu soli tabletkowej w domu, to zostaje Ci zamawianie worków na bieżąco, na przykład w Internecie, czy kupowanie ich przy okazji w markecie budowlanym. Tutaj jednak trzeba regularnie zaglądać do zasobnika soli w zmiękczaczu, aby nie dopuścić do wyczerpania się całej soli, zwłaszcza tuż przed zaplanowaną regeneracją złoża.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie