Eksploatacja zmiękczacza wody coraz droższa. Dlaczego?

Maciej Piwowski
17.04.2023

Masz zmiękczacz wody lub przymierzasz się do jego zakupu? Musisz się przygotować na coraz wyższe koszty eksploatacji urządzenia. Miękka woda w domu powoli staje się luksusem dla naprawdę zamożnych – i nie chodzi tutaj tylko o koszt zakupu samego zmiękczacza. Zapraszamy po szczegóły.

Absurdalnie wysokie ceny soli

Tak, to właśnie szalejące ceny soli tabletkowej powodują, że koszty zmiękczania wody w domu jednorodzinnym czy w mieszkaniu stały się nieprzyzwoicie wysokie. Jeszcze w 2021 roku 25-kilogramowy worek soli Ciech można było kupić za 22-25 złotych. W 2022 roku było to już około 40 złotych. W pierwszym kwartale 2023 roku taki sam worek, dokładnie tego samego produktu, kosztuje ponad 50 złotych!

Nie można zrezygnować z regeneracji solanką

Jeśli przechodzi Ci przez myśl, aby w ogóle zrezygnować z kupowania soli tabletkowej, to przestrzegamy: oszczędność będzie pozorna. Prędzej czy później złoże filtracyjne ulegnie zniszczeniu w wyniku braku regeneracji solanką.

Jak obniżyć koszty użytkowania zmiękczacza?

Jedynym sposobem jest polowanie na promocje i kupowanie soli „na górkę”. Jeśli sąsiedzi również posiadają zmiękczacze, to porozmawiaj z nimi na temat hurtowego zakupu – dużo lepsze ceny zaczynają się już od tony produktu.

Biorąc pod uwagę ciągłe podwyżki cen soli tabletkowej i ich tempo, może się okazać, że kupując sól dziś z dużym zapasem, zrobisz naprawdę dobry interes.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie