Dlaczego warto zlecić dobranie pompy głębinowej w specjalistycznym sklepie?

Jerzy Biernacki
17.11.2022

Pompę głębinową można dziś kupić od ręki chociażby na popularnym portalu aukcyjnym. Ceny zaczynają się już od 200 złotych. Każdy sprzedawca zapewnia, że jego pompa jest świetna, mocna, wydajna i niezawodna, ale często są to deklaracje bez pokrycia. Doświadczenie pokazuje, że najkorzystniej jest zlecić dobór pompy głębinowej w specjalistycznym sklepie i od razu kupić w nim rekomendowane przez sprzedawcę urządzenie. Dlaczego? Oto kilka argumentów.

Dobór pompy głębinowej wymaga fachowej wiedzy

Wiedzy, której przeciętny inwestor po prostu nie ma. Aby pompa pracowała prawidłowo, zapewniała wystarczające dostawy wody pod wymaganym ciśnieniem i zużywała stosunkowo niewiele energii, a przy tym charakteryzowała się wysoką kulturą pracy, konieczne jest wzięcie pod uwagę różnych kryteriów hydraulicznych – w tym związanych z samą studnią.

Specjalista wie, na co zwrócić uwagę, o co zapytać klienta i jakie informacje są mu potrzebne do prawidłowego dobrania pompy. Z kolei inwestorzy najczęściej poprzestają tylko na mocy silnika, ewentualnie na wydajności, co jest stanowczo niewystarczające.

Masz pewność, że pompa będzie pasować do Twojej studni

Wbrew pozorom dobór pompy głębinowej do studni nie jest taką prostą sprawą. Nie chodzi już tylko o dopasowanie odpowiednich parametrów hydraulicznych, ale również fizycznych. Specjalista z wieloletnim doświadczeniem dobrze wie, że trzeba zwrócić uwagę na średnicę otworu studziennego, położenie lustra wody dynamicznego i statycznego czy całkowitą głębokość studni. Popełnienie błędów w tym zakresie może spowodować, że dana pompa nie będzie mogła zostać zamontowana w konkretnej studni.

Bezproblemowo realizowana gwarancja

Ważnym argumentem przemawiającym za powierzeniem doboru pompy fachowcowi ze specjalistycznego sklepu jest również bezpieczeństwo. Gdyby miało się okazać, że pompa jednak nie zapewnia wymaganej wydajności, nie sprawdza się w studni czy wręcz uległa awarii, to bez większego problemu uda się złożyć reklamację, która powinna zostać uznana bez żadnego „ale”.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku zakupu pompy np. na aukcji internetowej. Tutaj sprzedawca zawsze może się zasłonić tym, że urządzenie zostało nieprawidłowo dobrane do studni i jest to wina klienta.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.