Najlepsza kawa w Polsce - VIII edycja Mistrzostw Polski Baristów w Warszawie 25-27 marca 2009r.

Antoni Kwapisz
09.05.2015

Zawód baristy jest jednym z najmłodszych, nad Wisłą cieszy się jednak coraz większą popularnością. Podczas odbywających się w Warszawie Mistrzostw Polski Baristów najlepsi z nich dali prawdziwe show - w ich filiżankach można było zobaczyć myszy, łosie, koty, a nawet... jadalne złoto. "Królową kawy" została Izabela Popiołek, która będzie reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata w Atlancie.

Najlepszą kawę w Polsce robi kobieta

Natomiast największą renomą na kawowych zawodach cieszy się konkurencja Barista - w końcu to ich zwycięzca może szczycić się mianem osoby, która najlepiej przygotowuje kawę w całym kraju. W tym roku do półfinałów zakwalifikowało się 14 baristów, a następnie do finału - sześć. W ciągu zaledwie 15 minut musieli przygotować łącznie 12 kaw: cztery espresso, cappuccino oraz bezalkoholowe drinki kawowe.

 

 

Przygotowanie "prawdziwej" kawy wymaga wiedzy i umiejętności (fot. TVN24)

 

"Królową kawy" została 23-letnia Izabela Popiołek z Green Coffee, którą sędziowie (oceniający zawodników na całym świecie) zaliczyli do "europejskiej czołówki" - to ona reprezentować będzie Polskę na kwietniowych Mistrzostwach Świata Baristów (World Barista Championship) organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez SCAE wraz z Speciality Coffee Association of America. - Z kawą "jestem związana" od trzech lat. To co robię, sprawia mi ogromną przyjemność - to moja pasja. Do mistrzostw przygotowywałam się dwa miesiące, niemal każdego dnia trenowałam po kilka godzin... ale nie spodziewałam się, że wygram - mówiła ze łzami w oczach po ogłoszeniu wyników.

źródło: TVN24 pełny artykuł

zdjęcie: "Królową kawy" została 23-letnia Izabela Popiołek z Green Coffee

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.