Jakie firanki do kuchni wybrać ?

Piotr Kowalczyk
08.01.2016

Wybór odpowiednich firanek do kuchni nie zawsze jest łatwy. Kuchnia powinna być miejscem przytulnym i ciepłym, które służy nie tylko do przygotowywania i spożywania posiłków, ale stanowić także centrum życia domowego i rodzinnego. Firany kuchenne ciągle mają swoich gorących zwolenników i cieszą się powodzeniem.

Odpowiednio dobrana firanka kuchenna z pewnością doda wnętrzu wiele uroku i będzie pełnić w niej ważną funkcję dekoracyjną. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad tym jakie firanki do kuchni wybrać, przeczytaj poniższy poradnik.

Przede wszystkim podczas kupowania firanek do kuchni należy wziąć pod uwagę ich długość. Firany nie powinny przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności. Świetnie sprawdzą się tutaj tak zwane zazdrostki, czyli krótkie firanki idealne do kuchni. Najlepiej będzie, jeśli będą wykonane z materiału odpornego na plamy, gdyż podczas gotowania może się zdarzyć, że firanka ulegnie trudnym do usunięcia zabrudzeniom. Jeśli tak się zdarzy, będzie nam łatwiej, jeśli firankę będzie można po prostu zdjąć i od razu uprać w pralce wiedząc, że zanieczyszczenie łatwo zejdzie, a całość szybko wyschnie i wkrótce firanka będzie gotowa do ponownego zawieszenia.

Kupując firany kuchenne weź także pod uwagę nasłonecznienie pomieszczenia. Firany powinny przepuszczać taką ilość światła, która pozwoli na swobodne wykonywanie codziennych czynności, które często wymagają sporej precyzji. Zbyt ciemne firany nie tylko utrudnią przygotowywanie posiłków, ale też odbiorą wnętrzu dużo ciepła i uroku. Wiadomo, że jasne i przestronne pomieszczenia są znacznie bardziej przyjazne, a zbyt mała ilość światła sprawi, że każdy pokój optycznie się zmniejszy. Weź ten punkt pod uwagę zwłaszcza w przypadku, kiedy masz małą kuchnię.

Warto zastanowić się jak udekorować okno kuchenne, aby pomieszczenie stało się jasne, ciepłe i przestronne. Warto dobrać firanki nie tylko do wielkości pomieszczenia, ale także do stylu obowiązującego w kuchni, by razem z meblami oraz pozostałymi dodatkami tworzyły efektowną całość.

Nowoczesne i modne zazdrostki, firany do kuchni oraz zasłony kuchenne znajdziesz w sklepie internetowym https://firaneo.pl/firany-do-kuchni

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie