Jaki ekspres do kawy wybrać?

Krzysztof Jagielski
09.05.2015

Aromatyczna kawa dla wielu ludzi stanowi poranne wybawienie i popołudniowe przedłużenie energii. Kawiarnie, zarówno te sieciowe, jak i mniejsze o lokalnym zasięgu oferują ogrom kaw przystosowanych do indywidualnych gustów konsumentów. Waniliowa Latte, Cappuccino z puszystą pianką czy podwójne espresso? Te pozornie wyszukane napoje, dzięki ekspresom Nespresso i kapsułkom z nimi kompatybilnymi, można wykonać samemu w domowym pieleszu.

Marka Nespresso oferuje szeroki wachlarz ekspresów do kawy zróżnicowanych pod względem typu i docelowo pełnionych funkcji. Tym sposobem można nabyć urządzenia o różnych właściwościach i kolorach. W ofercie znajdują się ekspresy o tajemniczo brzmiących nazwach:

  • INISSIA - a dokładniej takie modele jak De'Longhi Inissia, De'Longhi Inissia z Aeroccino 3, De'Longhi Citiz, De'Longhi Citiz&Milk, Krups Inissia, Krups Inissia z Aeroccino 3, Krups Citiz, Krups Citiz&Milk. Do wyboru, do koloru: jagodowy i cytrynowy (edycje limitowane), czarny, kremowy, słoneczny, szary, biały, gołębi, czerwony, tytanowy. Powyższe ekspresy to klasyczne urządzenia przygotowujące kawę na wiele sposobów, unikatowe pod względem zachowania połączenia designu, nowoczesności i funkcjonalności. W kolaboracji z  Aeroccino 3, Inissia zapewnia ciekawe i szybkie w przygotowaniu przepisy na kawę, a model Citiz to projekt stworzony z zamiłowania do łączenia stylu retro z nowoczesnymi technologiami. Natomiast funkcja Citiz&Milk to nic innego jak możliwość przygotowania napojów na bazie mleka. Przedział cenowy: 399-648 zł.
  • PIXIE, czyli analogicznie: De'Longhi Pixie, De'Longhi Pixie z Aeroccino 3, De'Longhi Citiz, De'Longhi Citiz&Milk, Krups Pixie,  Krups Pixie z Aeroccino 3, Krups Citiz, Krups Citiz&Milk.W tym przypadku kolory prezentują się następująco: limonkowy, aluminiowy, czerwony, tytanowy, brązowy, chromowy (w kropki), czarny, kremowy, a nawet karminowa czerwień. Podobnie jak w przypadku linii Inissia, ekspresy Aeroccino 3 wzbogacone są o kultowy już spieniacz mleka. Wszystkie modele natomiast są stosunkowo mniejsze od tych z poprzedniej linii, co w żaden sposób nie umniejsza ich praktyczności - wręcz przeciwnie. Przedział cenowy: 599-798 zł.
  • U - De'Longhi U, De'Longhi U Milk, Krups U, Krups U Milk, De'Longhi U Mat, Krups U Mat. Paleta kolorów: czarny, kremowy, biały, pomarańczowy, nowość - mokka, szary matowy i czerwony matowy (model Mat). Ekspresy z tej lini cechują się prostotą wzornictwa i systemem pozwalającym na przebijanie i wyrzucanie zużytej kapsułki.Dodatkowo modele Mat posiadają - zgodnie z nazwą - matowe panele boczne.Na uwagę zasługuje również zintegrowany z urządzeniem system spieniania mleka znajdujący się w modelach Milk. Przedział cenowy: 549-849 zł.
  • CITIZ i modele o identycznych nazwach jak w linii Inissia: De'Longhi Citiz, De'Longhi Citiz&Milk, Krups Citiz, Krups Citiz&Milk.Gama barw w tym przypadku to: czarny, kremowy, czerwony i tytanowy. Linia ta to kwintesencja miejskiego stylu retro zamknięta w funkcjonalnym i postępowym sprzęcie. Nie może zabraknąć funkcji spieniania mleka, a tym samym przygotowywania napojów na jego bazie. Przedział cenowy: 699-999 zł.
  • LATTISSIMA - De'Longhi Lattissima+ oraz Lattissima Pro w kolorach: perłowy, czekoladowy, czarny, czerwony, srebrny. Urządzenia zawierają innowacyjny System Jednego Przycisku pozwalający na przygotowanie kawy właśnie w taki sposób. Model Pro to profesjonalny ekspres z jednoczesną prostotą obsługi dzięki dotykowemu panelowi. Przedział cenowy: 1149-1999zł.
  • MAESTRIA - De'Longhi Maestria w kolorze kremowym, Krups Maestria czerwony,  De'Longhi Gran Maestria o kolorze tytanu i Krups Gran Maestria w odcieniu platyny. Ekspresy z tej linii skierowane są przede wszystkim dla baristów i osób pasjonujących się w tworzeniu kawy, a zastosowane nowej dyszy do pary skutkuje niepowtarzalnym smakiem i konsystencją pianki. Modele z serii Gran przeznaczone są dla najbardziej wymagających klientów, a ich oczekiwania miałyby zostać spełnione dzięki takim funkcjom jak automatyczny podgrzewacz do filiżanek Aeroccino4 z możliwością spieniania mleka na ciepło i na zimno. Przedział cenowy: 1899-2499 zł.

Wszystkie ekspresy kompatybilne są z kapsułkami Cafessima. Więcej na ich temat można przeczytać pod adresem www.cafessima.pl.

Niezależnie od tego, który ekspres wyda się najodpowiedniejszy, warto dokładnie przemyśleć cele, dla których znajdzie swoje zastosowanie. Wiele funkcji może okazać się w przyszłości zbędnych, a lepszy sprzęt to też droższa cena. Najważniejszy jest jednak efekt końcowy, czyli ulubiona, pyszna, pobudzająca wszystkie zmysły kawa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.