Herbata. I wszystko jasne

Marek Szydełko
06.09.2015

Podobno pierwszą herbatę zaparzono przypadkowo, zalewając wrzątkiem liście, ponad 5 tysięcy lat temu. W Polsce herbata rozpowszechniła się w drugiej połowie XVIII wieku i jest napojem podawanym niemal obowiązkowo do śniadania czy kolacji. Coraz częściej jednak i z coraz większą przyjemnością zaparzamy herbatę, by po prostu delektować się jej smakiem. Dobra herbata niejedno ma imię: czarna, biała, zielona, z: jaśminem, porzeczką, karmelem, goździkami, skórką bergamotki, wanilią, trawą cytrynową... Odkryj swoje ulubione połączenie smakowe na Best-Tea.pl.

Smaczne odmiany herbaty

Istnieje wiele odmian herbat, z których najpopularniejsze są: czarna, zielona, biała, czerwona oraz niebieska. Chętnie pijemy również napary ziołowe i owocowe. Najlepsza herbata to ta, która… najbardziej nam smakuje. Aby cieszyć się pełnią smaku ulubionego napoju, warto zwrócić uwagę na zalecenia dotyczące sposobu zaparzania – każdy rodzaj herbaty przygotowuje się nieco inaczej.

Sztuka zaparzania

Najczęściej spożywaną przez nas herbatą jest herbata czarna - wyrazisty smak uzyskamy zalewając ją wrzątkiem i parząc nie dłużej niż 5 minuty (po tym czasie uwalniają się taniny). Delikatniejsza w smaku jest herbata zielona – z jednej porcji liści można przygotować około 3 napojów, zalewając je wodą w temperaturze 60 – 80 stopni i parząc do 3 minut (herbata dłużej parzona robi się gorzka). Jedną z najdroższych herbat jest herbata biała, która powstaje z młodych, nierozwiniętych pączków zbieranych wiosną (po zwiędnięciu i wysuszeniu mają one kolor srebrzysty, stąd nazwa herbaty). By delektować się niezrównanym smakiem białej herbaty – pączki zalewamy wodą w temperaturze około 85 stopni i parzymy przez 5 – 7 minut.

Pasjonaci herbaty

Ogromny wybór wyśmienitych herbat czeka na wielbicieli zaparzania na best-tea.pl. Sklep internetowy z herbatą kusi najlepszymi markami (Harney & Sons, Ambessa, Kusi Tea, czy Chopra Center), oferując klientom oryginalne smaki w pojedynczych opakowaniach oraz eleganckie zestawy herbat - idealne dla osób lubiących degustować lub szukających swojej ulubionej herbacianej odmiany. Odwiedźcie ten sklep z herbatami http://best-tea.pl jeśli szukacie niebanalnych połączeń smakowych zamkniętych w oryginalnych pudełkach i lubicie robić zakupy w komfortowych warunkach – bez stania w kolejkach, na ładnej, dobrze zaprojektowanej i intuicyjnej stronie z czytelnie opisanymi produktami. Ekskluzywna herbata do restauracji? Oczywiście! Osoby prowadzące restauracje i hotele mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa i pomocy w przygotowaniu dla swoich klientów idealnej herbaty. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie