Grill elektryczny, czyli idealne rozwiązanie dla nowoczesnych fanów grillowanych potraw

Jerzy Biernacki
14.11.2016

Grillowanie to podobno ulubiony sport Polaków. Już od początku maja aż do końca września w miastach, a szczególnie w okolicach działek, unosi się charakterystyczny zapach palonego węgla drzewnego i rozpałki. Niestety wiele osób nie ma warunków, aby przyrządzić tradycyjnego grilla – grillowanie na balkonie jest przecież zabronione. Nie trzeba jednak rezygnować ze swoich ulubionych potraw. Rozwiązaniem jest grill elektryczny, który sprawdzi się nawet w małym mieszkaniu.

Grill otwarty czy zamknięty?

Grille elektryczne dzielą się właśnie na te dwie kategorie. Urządzenie otwarte do złudzenia przypominają zwykłe grille ogrodowe. Są niedrogie, łatwe w obsłudze, ale wymagają nieco więcej pracy przy przyrządzaniu potraw – ktoś musi odwracać mięso czy warzywa, aby produkty były równo przysmażone z obu stron.

Grille zamknięte rozwiązują ten problem. Po zamknięciu górnej pokrywy produkty grillują się z obu stron jednocześnie. Oszczędza to mnóstwo czasu i gwarantuje równomierne przygotowanie mięsa. Minusem jest jednak znacznie wyższa cena grilli zamykanych.

Dobra rada

Na rynku jest mnóstwo modeli grilli elektrycznych. Wybierz taki, który sprawdzi się na co dzień, a nie tylko od wielkiego święta. Nie ma sensu kupować ogromnego urządzenia tylko po to, aby 1-2 razy w roku przyrządzić grilla dla znajomych.

Lepiej zainwestuj w mniejszy sprzęt, ale taki, którego będziesz używać regularnie.

Jak wybrać dobry grill elektryczny?

Grille elektryczne różnią się między sobą nie tylko rozmiarami i funkcją zamykania. Najważniejszą cechą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest moc urządzenia. Najlepiej zainwestować w zakup grilla o mocy przynajmniej 1800W, ponieważ wówczas znacznie skróci się czas przygotowywania potraw. Słabsze grille są nieefektywne, co później wiąże się z tym, że lądują na dnie szafy.

Dobry grill elektryczny koniecznie musi posiadać wyjmowane płytki, które można myć w zmywarce. Trudno sobie przecież wyobrazić żmudne czyszczenie płytek suchą gąbką. Jest to niepraktyczne i takiego sprzętu nie kupuj.

Wybierając grill zwróć też uwagę na dodatkowe funkcje i udogodnienia. Warto kupić urządzenie z nienagrzewającą się rączką, zegarem cyfrowym i precyzyjną regulacją temperatury. Jeśli zamierzasz grillować dla większej liczby osób, to zainwestuj w sprzęt o dużej powierzchni grillowania oraz wyposażony w dodatkowe półki na potrawy.

Porządny grill elektryczny sprawdzi się nie tylko w mieszkaniu. Praktyczność grillowania bez uciążliwego dymu i zapachu docenią także właściciele ogrodów, nawet ci, którzy są zatwardziałymi tradycjonalistami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.