Gastronomia: Zdrowy posiłek zależy nie tylko od produktów

Krzysztof Jagielski
30.10.2015

Jesteśmy tym co jemy, dlatego czy do przygotowania potraw wykorzystujemy właściwe naczynia? Dobra, świeża, ekologiczna żywność to nie wszystko. By gotować zdrowo potrzebujesz odpowiedniego zestawu garnków. Na sklepowych półkach znaleźć można różne rodzaje garnków, m. in. żeliwne, emaliowane, miedziane, stalowe. Jakie mają najlepsze opinie i cieszą się największą popularnością wśród zawodowych kucharzy?

Funkcjonalne i nowoczesne

Minimalistyczne, przemyślane i dobrze rozplanowane kuchnie wymagają wysokiej jakości naczyń. Dzięki nim nie tylko przygotujesz zdrowe posiłki, ale będą one uzupełnieniem nowoczesnej kuchni. Dużym uznaniem cieszą się garnki ze stali szlachetnej, oznaczone symbolem 18/10. Garnki tego rodzaju są odporne na korozję, wytrzymałe, higieniczne, co potwierdzają liczne opinie o garnkach philipiak, które są ze stali szlachetnej. Na forach internetowych dotyczących zdrowego odżywiania i gotowania, internauci wymieniają się spostrzeżeniami o naczyniach ze stali szlachetnej. Materiał ten zapewnia ergonomiczne, szybkie przygotowanie potraw.

Idealny smak

Gotowanie bez soli i tłuszczu to jedna z podstawowych zasad przygotowywania zdrowych posiłków każdego dnia. Na kulinarnych forach doświadczeni i początkujący kucharze wymieniają się przepisami, nowatorskimi, inspirującymi. Gotowanie to nie żmudna codzienna czynność, lecz przyjemność, jeśli w Twojej kuchni są odpowiednie naczynia. Żywe dyskusje, opinie o garnkach  filipiak, nowości ze świata kulinarnego to świetny sposób na spotkanie innych osób, które chcą się zdrowo odżywiać i zdrowo gotować. Opinie philipiak ma bardzo dobre, wiele osób podkreśla, że dzięki garnkom tego producenta odkrywa nowe smaki. Wcześniejsze garnki zmieniały smak potraw, konieczne było używanie dużej ilości przypraw. Dopiero teraz marchewka smakuje jak marchewka, a wołowina jak wołowina, to wszystko za sprawą najwyższej jakości materiału i wykonania naczyń. Więcej opinii o naczyniach philipiaka znajdziesz na najwyzszajakosczycia.pl

Dla alergików

Na różnych portalach dla osób z alergiami, również przewijają się opinie o naczyniach philipiak, które polecają je właśnie ze względu na to, że są antyalergiczne i antybakteryjne. Do potrawy nie przedostają się szkodliwe dla człowieka materiały.

Zdrowa potrawa na talerzu, wymaga właściwego przygotowania, dlatego już czas, by pomyśleć o nowych naczyniach do gotowania.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie