Gastronomia: Samsung Chief Collection – urządź kuchnię godną mistrza

Marek Szydełko
30.10.2015

Dołącz do klubu mistrzów kuchni
Najnowsza kolekcja urządzeń kuchennych Samsung powstała we współpracy z kucharzami wyróżnionymi prestiżowymi gwiazdkami Michelin. W skład Samsung Club des Chefs wchodzą tacy mistrzowie jak Michel Troisgros, Eric Trochon i Eric Frechon z Francji, Christopher Kostow, Daniel Boulud ze Stanów Zjednoczonych, Elena Arzak z Hiszpanii oraz Davide Olvani z Włoch i… Polak, Wojciech Modest Amaro, który został jednym z ambasadorów nowej linii urządzeń kuchennych klasy premium, na którą składa się pełne niezbędne wyposażenie każdej kuchni domowych pasjonatów sztuki kulinarnej – lodówki, piekarniki, płyta grzewcza, zmywarka i okap. Czym przewyższają „zwykły” sprzęt AGD?

Idealne warunki przechowywania

Jak to możliwe, aby przy wymiarach identycznych jak w przypadku konkurencyjnych lodówek, Samsung RB33J8797S4/EF i Samsung RB36J8799S4/EF miały aż o 30% większą pojemność? Wszystko dzięki cienkim ścianom tego rewolucyjnego urządzenia. Może się ono pochwalić także trzema rozwiązaniami, które do tej pory mogły się tylko marzyć, nawet szefom kuchni. Po pierwsze – system precyzyjnego chłodzenia Samsung Chef Cooling, który w inteligentny sposób efektywnie wychwytuje wszelkie, nawet najmniejsze wahania temperatury i utrzymuje ją na stałym poziomie. Po drugie – naczynie Chef Pan, czyli w pełni higieniczna taca ze stali nierdzewnej, na której można nie tylko przechowywać, ale także przygotowywać i gotować przepyszne dania. Aby jedzenie jak najdłużej zachowało swoją świeżość, smak i konsystencję, a także aby zapewnić mu odpowiednie warunki przechowywania, Samsung RB33J8797S4/EF i Samsung RB36J8799S4/EF posiadają też jedyną w swoim rodzaju szufladę Chef Zone, w której panuje obniżona temperatura, wprost idealna np. dla mięsa i ryb. Wymierny wpływ na to wyjątkowo sprzyjające wszelkim produktom spożywczym środowisko ma również technologia Twin Cooling Plus, która dzięki dwóm osobnym wentylatorom i systemom chłodzenia pozwala na niezależną pracę chłodziarki i zamrażarki oraz utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności.

Jeszcze większa lodówka side-by-side, Samsung RF56J9041SR/EO, może pochwalić się takimi rozwiązaniami jak jeszcze lepsza technologia chłodzenia Triple Cooling, Metal Cooling, czyli metalowe wykończenie tylnej ścianki izolujące lodówkę i minimalizujące wahania temperatury w jej wnętrzu oraz strefa Convertible Zone, w której można dowolnie dostosować temperaturę do zróżnicowanych potrzeb przechowywanych w niej produktów.

Wirtualne płomienie, które rozpalą Twoją kulinarną pasję

Płyty indukcyjne to bez wątpienia najbardziej elegancki, najbardziej energooszczędny, najbezpieczniejszy i najszybszy sposób na gotowanie. Nie ma jednak na świecie takich rzeczy, których nie dałoby się ulepszyć. Płyta Samsung NZ84J9770EK jest nie tylko stylowa, ale także naszpikowana najróżniejszymi rozwiązaniami, które mają na celu zwiększyć komfort i zadowolenie jej użytkownika. Niezrównaną wygodę przyrządzania ulubionych potraw z całą pewnością gwarantuje innowacyjna technologia Virtual Flame. Powierzchnia płyty posiada podświetlenie LED, które wyświetla na naczyniu wirtualny płomień, dzięki czemu łatwo rozpoznać, które pole jest włączone i z jaką mocą ono pracuje. Jeszcze większą precyzję zapewnia zdejmowane magnetyczne pokrętło, za pomocą którego można sterować płytą indukcyjną znacznie wygodniej niż przy użyciu popularnej regulacji dotykowej. Samsung NZ84J9770EK wyróżnia się dużą prostokątną powierzchnią Wide Flex Zone, na której można przygotowywać wiele potraw jednocześnie. Ułatwiają to dodatkowo takie funkcje jak pauza, szybkie grzanie i Keep Warm, która utrzymuje odpowiednią temperaturę jedzenia.

Inteligentne pieczenie krok po kroku

Kolejnym ogniwem kolekcji Samsung Chief Collection są piekarniki Samsung NV73J7740RS/EO, Samsung NQ50J9530BS/EO i Samsung NV73J9770RS/EO. Podobnie jak poprzednie produkty całkowicie redefiniują one swoją kategorię. Wymienione modele stawiają na całkowitą prostotę obsługi dzięki 4,6-calowemu dotykowemu ekranowi i wbudowanemu modułowi Wi-Fi. Oba rozwiązania pozwalają na wyjątkowo łatwe pieczenie, podczas którego krok po kroku poprowadzi nas funkcja automatycznego pieczenia oparta na aż 80 rodzajach menu i samodzielnie wybierająca optymalne ustawienia piekarnika. Innowacje nie ominęły także jego drzwi – system Soft Closing Door gwarantuje delikatne, bezpiecznie i niemalże bezgłośne zamykanie drzwiczek. Aby potrawy zawsze miały perfekcyjny smak, doskonała konsystencję, były chrupiące i przypieczone na zewnątrz oraz miękkie i soczyste w środku, do naszej dyspozycji oddano technologię Gourmet Vapour wykorzystującą suchą parę oraz znajdującą się z przodu piekarnika termosondę, która poinformuje nas, gdy mięso będzie już upieczone i gotowe do spożycia.

Ściana wody i perfekcyjnie czyste naczynia

Zmywarka Samsung DW60J9960US cechuje się nie tylko wspaniałym wzornictwem charakterystycznym dla serii Samsung Chief Collection, ale także niezwykle bogatym wnętrzem. Nie uświadczymy w niej konwencjonalnego pojemnika na sztućce. Zamiast tego bezproblemowo rozłożymy je elastycznej macie Flex Tray, a po zakończonym zmywaniu równie prosto wyjmiemy ją razem ze sztućcami. Zarówno one, jak i zamknięte wewnątrz zmywarki Samsung DW60J9960US naczynia będą wręcz lśniły dzięki przełomowej technologii WaterWall funkcjonującej w oparciu o dyszę natryskową o dużej mocy. Powstająca w ten sposób ściana wody w pełni dostosowuje się do kształtu zmywarki, docierając nawet to najtrudniej dostępnych miejsc. A jeżeli wiemy, że w danej części kosza znajdują się wyjątkowo zabrudzone naczynia, to wystarczy, że włączymy funkcję Zone Booster, dzięki której ustawimy strefę intensywnego mycia, która poradzi sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. A gdy już skończymy zmywać, zmywarka Samsung DW60J9960US automatycznie otworzy swoje drzwi na szerokość około 10 cm po to, aby wydostała się z niej para wodna, a efektywność suszenia była nieporównywalnie lepsza od tej znanej z tradycyjnych zmywarek.

Parze wodnej do kuchni wstęp wzbroniony

Samsung Chief Collection dopełnia genialny okap kominowy Samsung NK86NOV9MSR/UR. Na czym polega jego genialność? Na wysokiej mocy ssania i bezdotykowej obsłudze. Samsung NK86NOV9MSR/UR potrafi w godzinę oczyścić nawet ponad 700 m3 powietrza z pary wodnej oraz innych niepożądanych oparów i zapachów. W dodatku, aby nie szpecić smukłego profilu ze stali nierdzewnej wyposażonego w oświetlenie LED smugami po brudnych palcach, okap Samsung NK86NOV9MSR/UR wyposażono w czujnik ruchu na podczerwień, który umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą nieskomplikowanych gestów. Genialne, prawda?

Mistrzowskie gotowanie tylko z Samsung Chief Collection

Najnowsza kolekcja urządzeń kuchennych Samsung nie ma sobie równych. Wyposażona przy jej pomocy kuchnia na każdym kroku będzie emanowała inspiracją, kreatywnością, perfekcją i elegancją godną prawdziwych mistrzów kuchni. Samsung Chief Collection to jednak nie tylko najwyższej klasy sprzęt AGD, ale także klub, w którym można znaleźć przepisy i porady kulinarne Wojciecha Modesta Amaro, wziąć udział w internetowej sesji gotowania i wygrać książki kucharskie, zaproszenia na warsztaty kulinarne oraz wiele innych nagród, obok których żaden pasjonat domowych kulinariów nie będzie w stanie przejść obojętnie. A jeżeli już teraz chcemy zobaczyć jak wyglądałaby nasza kuchnia z lodówką Samsung RB33J8797S4/EF, Samsung RB36J8799S4/EF lub Samsung RF56J9041SR/EO, płytą Samsung NZ84J9770EK, piekarnikiem Samsung NV73J7740RS/EO, Samsung NQ50J9530BS/EO lub Samsung NV73J9770RS/EO oraz zmywarką Samsung DW60J9960US i okapem Samsung DW60J9960US, to możemy ją zwizualizować za pomocą Digital Showroom.


Artykuł sponsorowany.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.