Gastronomia: Duży garnek - moje królestwo

Remigisz Szulc
30.10.2015

Garnek jest niekwestionowanym królem kuchni. Na nic bowiem zdadzą się zapał i umiejętności kucharza, niebanalne przepisy oraz świeże półprodukty jeżeli nie będziemy mieli w czym... gotować! Kompletując kuchenne wyposażenie postawmy na jakość - zainwestujmy w zestaw garnków, które bez uszczerbku przetrwają nasze kulinarne eksperymenty i latami będą służyć całej rodzinie.

Zastaw się porządnym zastawem

Zestawy garnków zawierają od kilku do kilkunastu elementów - decydując się na zakup konkretnego kompletu przeanalizujmy co wchodzi w jego skład. Podstawowe naczynia, których będziemy potrzebować niezależnie od naszych kulinarnych przyzwyczajeń to: patelnia, rondel oraz naczynia do gotowania różnej wielkości. Jeżeli na co dzień gotujemy dla dużej rodziny to zdecydowanie potrzebny nam będzie duży garnek - zupa, bigos lub fasolka po bretońsku to potrawy, które z powodzeniem można przygotować w wersji „na dwa dni". Małe i średnie garnki przydadzą się do przygotowywania mniejszych dań, sosów, warzyw oraz ryżu lub kasz. Wielbiciele makaronu mogą zaopatrzyć się w naczynie przeznaczone do gotowania tegoż - taki garnek posiada specjalny wkład, dzięki któremu odcedzanie makaronu to czysta (i szybka) przyjemność. Bardziej zaawansowani miłośnicy gotowania mogą zdecydować się dodatkowo na: gęsiarkę, lasagnerę i WOK. Wybrane garnki możemy doposażyć dodatkowymi akcesoriami: koszykiem do gotowania warzyw, łopatką, tarką lub pierścieniem redukcyjnym.

Postaw na szlachetną stal

Na rynku dostępne są naczynia wykonane z różnych materiałów: aluminiowe, żeliwne, metalowe, a nawet szklane... Jednak te najlepsze garnki wykonane są ze stali szlachetnej. Garnki stalowe to gwarancja zdrowego gotowania: żadne szkodliwe pierwiastki nie wydzielają się podczas przyrządzania potraw i nie przenikają do jedzenia, można przygotowywać potrawy kwaśne oraz te wymagające używania bardzo wysokich temperatur - dane techniczne na ten temat dużych garnków można znaleźć na philipiaknaczynia.pl. Kupując garnki zwróćmy również uwagę na ich wykończenie: uchwyty, łączenie korpusu z dnem oraz pokrywki. Jeżeli już jesteśmy posiadaczami naszego idealnego zestawu garnków nie pozostaje nam nic innego jak... zabrać się do gotowania! Wybierzmy ciekawy przepis, zgromadźmy niezbędne produkty, odpowiednie przyprawy i do dzieła. Co pójdzie na pierwszy ogień?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.