Ekspresy do kawy kombi

Jerzy Biernacki
09.05.2015

Jest to połączenie ekspresu ciśnieniowego z ekspresem przelewowym. Bardzo dobre rozwiązanie, jeśli lubimy oba rodzaje kawy lub, gdy jest potrzeba zrobienia większej ilości kawy. Przygotowanie espresso, cappucciono lub kawy w dzbanku jest tak samo łatwe.

Są to dwa złączone ze sobą urządzenia z jednym wspólnym sterowaniem. Ekspresy te nie mają tak bogatego wyposażenia jak ekspresy ciśnieniowe, nie zawierają młynków do kawy oraz tylko niektóre mają tacę do podgrzewania filiżanek. Posiadają natomiast dyszę do spieniania mleka. Stosujemy tutaj tylko kawę mieloną o grubości odpowiednio do ekspresu przelewowego lub do ekspresu ciśnieniowego.

Parzenie kawy przebiega tak jak w zwykłym ekspresie ciśnieniowym lub przelewowym. Zaletą takich urządzeń jest ich cena, w jednej cenie mamy dwa urządzenia. Jednak wadą jest, tak jak w przypadku wszelkich urządzeń kombi to, że nie są tak wydajne i tak dobrze wyposażone jak urządzenia specjalistyczne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.