Ekspresy do kawy ciśnieniowe - automatyczne

Ekspresy Automatyczne

Wszystko tutaj robi się "samo". Ekspres sam mieli kawę bezpośrednio przed zaparzeniem, sam dobiera ilość wody lub kawy w zależności jak mocny napój chcemy uzyskać. My tylko wybieramy ilość naparu, ilość filiżanek, moc i ręcznie wsypujemy do wbudowanego młynka kawę w ziarnach. Najlepiej jest wsypać tyle ziaren ile potrzeba w danej chwili ponieważ dłuższe przechowywanie ziaren w pojemniku młynka powoduje utratę aromatu kawy.

Ręcznie także wlewamy wodę, ale nie zawsze, są urządzenia, które podłącza się bezpośrednio do ujęcia wody, a potem tylko naciskamy przycisk i ... gotowe! Niektóre ekspresy umożliwiają stosowanie dodatkowo kawy mielonej, co jest potrzebne gdy skończy nam się ziarnista. W Polskich sklepach najłatwiej możemy spotkać właśnie kawę mieloną.

Producenci stosują w swoich urządzeniach wiele funkcji typu, regulacja mocy kawy wpływając na ilość zmielonej kawy, jej grubość po zmieleniu oraz na ilość wody użytej do jej zaparzenia. Również automatycznie przyrządzane jest cappuccino. Dobrze jest, gdy pojemnik na mleko jest łatwo wyjmowany, aby schować go do lodówki z pozostałym w nim mlekiem.

W sterowaniu urządzeniem ułatwiają nam liczne lampki kontrolne oraz ekrany LCD. Ekspresy automatyczne często wyposażone są we wbudowane filtry, zwykłe filtry cząstek lub nawet w filtry węglowe dzięki, którym usuwane są z wody minerały źle wpływające na smak kawy, a także na nasze urządzenie.

Filtry te należy okresowo wymieniać w odstępach czasu określonych przez producenta ekspresu. Często długość okresu wymiany filtra jest zabiegiem marketingowym, jednak w przypadku gdy posiadamy urządzenie warte kilka tysięcy złotych warto stosować się do zaleceń zawartych w instrukcji  obsługi urządzenia.

Tutaj należy zauważyć, że eksploatacja ekspresu automatycznego może być dość kosztowna. Urządzenia te są tak zaprogramowane, że po określonej  liczbie cyklów wymagają na użytkowniku przeprowadzenia odkamieniania (za pomocą specjalnych preparatów) lub zmuszają nas do wymiany filtra bo...inaczej nie zrobią kawy.

Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda, jednak...jedna kawa, druga kawa, trzecia kawa...bardzo łatwo jest tutaj nadużyć naszego ulubionego napoju.

Artykuł dostarczony przez Partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.