Drobne elementy wyposażenia kuchni, które nie kosztują dużo, a są bardzo praktyczne!

Piotr Kowalczyk
28.06.2019

Myśląc o wyposażeniu kuchni, zwykle w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę duże elementy, jak sprzęt AGD, później talerze, sztućce, miski, noże. Tymczasem kompletując swój kuchenny zestaw warto również zainwestować w drobne, wcale nie tak popularne przedmioty, które okazują się być bardzo praktyczne na co dzień. Kilka szczególnie ciekawych propozycji podajemy w naszym poradniku.

Kamień do ostrzenia noży

Jest znacznie lepszym wyborem niż automatyczna ostrzałka z marketu. Ta druga co prawda radzi sobie z ostrzeniem noży, ale robi w bardzo nieprecyzyjny sposób. Efektem jest to, że noże szybko się tępią i wyszczerbiają. Kamień do ostrzenia to rozwiązanie klasyczne, które możemy polecić każdemu, kto lubi mieć doskonale naostrzone noże i chce o nie prawidłowo dbać. Taki kamień można kupić już za kilkanaście złotych i korzystać z niego przez wiele lat.

Klipsy do torebek

Super praktyczne rozwiązanie. Jeśli kupujesz przyprawy w torebkach, to dobrze wiesz, że zawsze jest problem z ich prawidłowym zamknięciem. Przesypywanie do szklanych pojemników nie zawsze wchodzi w grę. W takiej sytuacji proste, plastikowe klipsy rozwiążą sprawę i zagwarantują, że przyprawy czy chociażby makaron nie stracą swoich właściwości przez dłuższy czas. Możesz zdecydować się na designerskie klipsy, dzięki którym torebki śmiało można trzymać na blacie, zyskując ciekawy element wystroju kuchni.

Nóż do sera

Każdy, kto kupuje ser w kawałku, dobrze wie, jak trudno jest go precyzyjnie pokroić na plasterki. Albo wychodzą za grube, albo za cienkie, co stanowi problem w przypadku niektórych dań – ser będzie się nierównomiernie topić np. na zapiekance. Zwykły nóż do sera rozwiązuje ten dylemat od ręki. Jest bardzo wygodny w obsłudze i nie wymaga używania dużej siły, co docenią przede wszystkim panie.

Obieraczka do warzyw

Ten gadżet pozwala zapomnieć o tak zwanym obieraniu ziemniaków i innych warzyw na kwadratowo. Obieraczka znacznie przyspiesza niezbyt lubianą czynność, do tego gwarantując precyzyjne usunięcie skórki tuż przy środkowej części warzywa, gdzie znajduje się najwięcej cennych składników odżywczych (zwłaszcza witamin). Polecamy szczególnie osobom, które codziennie gotują ziemniaki na obiad. Obieranie przestanie być męczarnią.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.