Dieta pudełkowa – co warto o niej wiedzieć?

Mariusz Siwko
15.09.2017

To prawdziwy hit żywieniowy, który jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych pracowników. Dieta pudełkowa, choć jest bardzo droga, cieszy się dużą popularnością, głównie wśród osób zatrudnionych w korporacjach i niemających czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Czy to dobry wybór także dla Ciebie? Dowiedz się więcej o diecie pudełkowej!

Catering dietetyczny

To usługa, którą oferuje coraz więcej firm w naszym kraju, przede wszystkim w dużych miastach. Wystarczy zamówić sobie zestaw posiłków na cały dzień z dostawą do domu lub do biura, aby nie musieć się więcej martwić o to, co, gdzie i kiedy zjeść.

Zestaw w pudełkach termicznych jest dostarczany z samego rana. Może się składać z jednego lub kilku posiłków, w zależności od preferencji zamawiającego. W najbardziej rozbudowanej wersji firma cateringowa przygotowuje komplet dań: śniadanie, drugie śniadanie, lunch, obiad i kolację. Taki pakiet wybierają głównie osoby pracujące do późna.

Dzięki termicznym pudełkom posiłki są ciepłe przez cały dzień. Przygotowuje się je na świeżo, czyli tuż przed dostarczeniem klientowi. Wybór dań jest ogromny. Można wybrać zestaw dla osób będących na specjalnej diecie, uczulonych na gluten czy wegetarian.

Plusy diety pudełkowej

Największym atutem takiej diety jest wygoda. Nie trzeba się martwić samodzielnym przygotowywaniem posiłków, czy szukać restauracji lub barów w pobliżu biura. Dostawa jest realizowana w dowolne miejsce wskazane przez zamawiającego, co znacznie ułatwia życie osobom zapracowanym.

Kolejny plus to fakt, że dieta pudełkowa jest naprawdę zdrowa. Firmy cateringowe dedykują ją osobom chcącym jeść pełnowartościowe posiłki, a nie zapychać się fast foodami, słodyczami czy nudnymi kanapkami z kiełbasą i serem. Istnieje możliwość dobrania zestawu ściśle pod kątem preferencji klienta, dzięki czemu łatwiej jest pilnować diety.

Dieta pudełkowa to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mają siedzący tryb pracy, spędzają wiele godzin w biurze i boją się, że w konsekwencji utyją. Dzięki racjonalnemu rozplanowaniu posiłków (i wielkości porcji) nie ma ryzyka wpadnięcia w wir niezdrowego odżywiania.

Minusy diety pudełkowej

W zasadzie dieta pudełkowa ma tylko jedną wadę: jest bardzo kosztowna. Cena oczywiście zależy od wielkości zamówionego zestawu i konkretnych dań, jednak jeśli ktoś chciałby otrzymać 5 wartościowych posiłków na cały dzień z dostawą do biura, to musi się liczyć z wydatkiem rzędu 40-50 złotych dziennie! Oznacza to, że w ciągu miesiąca dieta pudełkowa może kosztować od 900 do ponad 1000 złotych. To bardzo dużo i niewiele osób może sobie na taki luksus pozwolić.

Czy zatem warto? Jeśli Cię stać i rzeczywiście nie masz czasu na samodzielne dbanie o przygotowywanie posiłków, a do tego wracasz do domu bardzo późno, to dieta pudełkowa jest dla Ciebie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.