Aromatyczna kawa w firmie bez kupowania ekspresu

Marek Szydełko
09.05.2015

Wielu z nas nie może wyobrazić sobie rozpoczęcia dnia bez wyśmienitej kawy. To ona pobudza, budzi natychmiastowo i daje mnóstwo energii do działania. Nie bez powodu nie tylko pijemy ją przed wyjściem do pracy, ale również już w pracy, by zachować świeżość umysłu przez cały czas.

Inwestycja w ekspres w firmie – to się opłaca!

W związku z tym w interesie pracodawców jest zapewnienie swoim pracownikom dostępu do dobrej kawy. Oczywiście, większość pracowników przynosi ją z domu, ale w dobrych firmach obserwuje się jeszcze inny trend. Teraz coraz więcej z nich udostępnia im profesjonalne ekspresy, z którymi kawę w różnych wersjach można przyszykować w kilka chwil. Pracownicy na pewno będą w pełni zadowoleni z takiej możliwości, a ich praca może być wtedy jeszcze bardziej wydajna.

Także dla klientów

Kawa z ekspresu nie tylko przyda się samym pracownikom. Ekspres stojący w ogólnodostępnym miejscu, na przykład w banku czy salonie fryzjerskim, to również zaproszenie dla klientów. Filiżanka aromatycznej kawy będzie na pewno tym małym detalem, który zaważy na opinii klienta, oczywiście pozytywnej, więc ekspres może stać się też elementem kreowania wizerunku firmy.

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Dziś wybór ekspresów do kawy jest ogromny. Do dyspozycji są zarówno niewielkie modele na kapsułki, jak i profesjonalne ekspresy kawiarniane, które nie są też wcale takie trudne w obsłudze.

Przede wszystkim rodzaj ekspresu do kawy powinien być podyktowany liczbą pracowników w danej firmie czy dziale. Im jest ich więcej, tym ekspres powinien być bardziej wydajny w działaniu, co, niestety, przekłada się także na jego wyższą cenę. Nie można zapominać również o samej kawie – mielonej lub ziarnistej, która daje lepszy aromat i smak napoju. W ekspresach przygotowywać można także kawy aromatyzowane, więc tutaj możliwości jest też sporo.

Wydatek przy zakupie profesjonalnego ekspresu to często nawet około 3 tysięcy złotych, co jest niebagatelną sumą, szczególnie dla mniejszych firm, w których pracownicy też chcą w końcu wypić pyszną kawę co najmniej raz dziennie.

Dzierżawa ekspresów – tanio i wygodnie

Jest jednak alternatywa, a mianowicie dzierżawa ekspresów do kawy. Wzbudza ona coraz większe zainteresowanie, ponieważ pozwala na uzyskanie profesjonalnego ekspresu i dodatkowo wyśmienitej kawy w pakiecie w bardzo atrakcyjnej cenie. Firma nie musi inwestować w ekspres, ponieważ otrzymuje go do dyspozycji na wybrany przez siebie okres wraz z opieką serwisową.

Do skorzystania z usług dzierżawy ekspresów zaprasza firma G. H. BETA z Krakowa, która specjalizuje się w sprzedaży i kawy i ekspresów. Zaopatruje ona przede wszystkim klientów biznesowych i obiekty gastronomiczne z Krakowa i okolic. Oferuje ona kilka pakietów dla firm zależnie od liczby zatrudnionych w nich osób. Ceny rozpoczynają się już od 110 złotych netto na miesiąc za wynajem ekspresu i 1 kilogram kawy – koszt jednej kawy to wtedy 1 złoty netto. W przypadku wynajęcia ekspresu na 25-50 osób z 15 kilogramami kawy cena wynosi 990 złotych na miesiąc, ale koszt jednej filiżanki to zaledwie 0,59 złotych netto. Więcej na temat usługi można poczytać od adresem: http://www.najlepsza-kawa.pl/oferta-dzierzawy.

Zatem wynajęcie ekspresu to bardzo dobry sposób na kawę do biura – szybko, wygodnie i pysznie. Pracownicy na pewno będą całkowicie zadowoleni z takiego pomysłu!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.