Urządzamy sypialnię!

Mateusz Nowak
30.11.2022

Sypialnia powinna być azylem dla każdego z nas. To miejsce, w którym możemy odpocząć od zgiełku otaczającego nas świata i odprężyć się po całym dniu pełnym wrażeń. Jak urządzić sypialnie marzeń? Specjaliści w tej dziedzinie proponują spokojne odcienie beżu i szarości. Kolory te uspakajają zmysł wzroku i mają działanie kojące. W pokoju sypialnianym musi znaleźć się spora ilość tekstyliów. Najlepiej w stonowanej kolorystyce i zrobionych z miłego w dotyku materiału. Te małe niepozorne elementy, dają poczucie niezwykłego komfortu. Podczas budowania wymarzonej sypialni, nie można zapomnieć o oświetleniu. Oświetlenie musi być główne i punktowe, tak aby spełniało wszystkie swoje funkcje.

Łóżko i wygodny materac

Najważniejszym elementem sypialnianym jest łóżko i materac. Bo to właśnie one odpowiadają za jakość naszego snu. Wygodne łóżko z zagłówkiem i komfortowy materac – to marzenie wielu z nas. Łóżko musi posiadać odpowiednią wielkość, tak aby nic nie zakłócało naszego snu. Materac pod względem miękkości powinniśmy dobierać indywidualnie. Istotny przy wyborze jest stopień odgniecenia. Im jest on mniejszym, tym szybciej materac wraca do swoich naturalnych kształtów i nie ulega odkształceniu.

Podczas wyboru łóżka i materaca, nie można zapomnieć o poszwach. Pościel na łóżko wpływa znacząco na wystrój sypialni. Jej kolejną ważną rolą jest ochrona materaca przed drobnymi zniszczeniami i zabrudzeniami.

Kołdra i poduszki wysokiej jakości

Na higienę snu wpływa także jakości posiadanej przez nas pościeli. Podczas wyboru kołdry i poduszki do spania warto sugerować się nie tylko wymiarami, ceną, ale również wypełnieniem. Poduszka ze sztucznym i syntetycznym wypełnieniem może na pierwszy rzut oka wyglądać porządnie. Jest miękka i elastyczna oraz zazwyczaj dość pokaźna. Niech was nie zmyli duża ilość wypełnienia i „łatwość jej gniecenia”. Gwarantujemy wam, że po miesiącu poduszka znacząco się odkształci i stanie się niekomfortowa.

Wybierana przez nas kołdra i poduszka powinna być najwyżej jakości. Najpewniejsza będzie poduszka składający się z pianki termoelastycznej lub kulek z włókna silikonowego. Wypełnienie się nie odkształci i nie nabawi nas zwyrodnienia odcinka szyjnego. Jeśli chodzi o kołdrę, to najlepszym rozwiązaniem są włókna poliestrowe. Charakteryzują się one elastycznością, lekkością i są bezpieczne dla alergików.

Dobrze dobrana pościel jako świetne uzupełnienie

Jak wchodzisz do sypialni, to na co patrzysz od razu? Na łóżko i zachęcającą do odpoczynku pościel! Sypialniana pościel dobrej jakości, taka jak ta https://cottonmarket.pl/pl/c/Posciel/140, wykonana jest z naturalnych materiałów. Miękko otula Twoje ciało, zapewnia komfort i relaks na najwyższym poziomie. Dlatego wchodząc do sypialni, myślisz tylko o niej. Bawełniana, satynowa bądź lniana pościel nada Twojej sypialni niezwykłego uroku. Dobranie odpowiedniej kolorystyki pozwoli na stworzenie nie lada atmosfery w pomieszczeniu.

Inne dodatki na dobranoc!

Dodatki to idealny sposób na ocieplenie każdego pomieszczenia. Koc powinien być obowiązkowy w każdym domu. Ciekawe modele znajdziesz między innymi na https://cottonmarket.pl/koce. Otulony w miękki koc bawełniany, możesz oddać się swobodnie swojej pasji. Zagłębić się w świat książki, obejrzeć genialny film czy serial. Koc wełniany działa nieco jak kołysanka. Prosto po kąpieli otulamy się ciepłą wełnianą tkaniną i wyciszamy organizm. Takie wyciszenie znacząco wpływa na jakość snu. Zasypia nam się zdecydowanie szybciej i sen jest spokojniejszy.
Dla osób nieznoszących zimna świetnym wyborem jest koc z kapturem. Można bez obaw o zimno, pomaszerować do kuchni po kubek ciepłej herbaty!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.