Rozwiązania smart home w dużych domach Premium

Remigisz Szulc
28.02.2023

W dzisiejszych czasach technologia smart home jest coraz bardziej popularna wśród właścicieli domów. Dzięki niej można stworzyć przestrzeń, która działa w zgodzie z potrzebami i preferencjami, zwiększając komfort życia oraz zapewniając większe bezpieczeństwo i wygodę. Domy w standardowych wymiarach mają inne potrzeby niż domy premium, których metraż zaczyna się od 400 m2. Większa przestrzeń do zarządzania daje większe możliwości, ale i stawia wiele wyzwań związanych z zarządzaniem domem. Jeśli zależy Ci na dostosowaniu systemu inteligentnego domu do swoich potrzeb, zapoznaj się z ofertą firmy Futunext. Dzięki korzystaniu z technologii najwyższej klasy, możliwe jest budowanie rozwiązań inteligentnego domu o wysokim poziomie funkcjonalności i wydajności.

Połączenie branży instalacyjnej z aspektami użytkowymi

Projekt inteligentnego domu powinien uwzględniać wszystkie instalacje techniczne w taki sposób, aby jak najlepiej służyły one przyszłym mieszkańcom. Dobrze zaprojektowany dom musi być funkcjonalny i nie może sprawiać kłopotów podczas codziennego użytkowania. Na szczęście technologia Smart Home pozwala na integrację wielu systemów i wyuczenie ich przewidywania pewnych zdarzeń. 

Budynek staje się bardziej funkcjonalny dla mieszkańców, dzięki inteligentnemu systemowi KNX. Na co dzień może to objawiać się reagowaniem na warunki atmosferyczne, pory roku czy też pory dnia i nocy. Dzięki możliwości dostosowania do panujących warunków, w domu zawsze będzie panował komfort termiczny.

Prawidłowo zaprojektowane instalacje mają realny wpływ na jakość życia w domu i poziom zadowolenia mieszkańców. Dlatego tak ważne jest umiejętne określenie potrzeb w procesie projektowym i późniejsze wdrożenie ich w rzeczywistości. Umiejętności i doświadczenie architektów jest na tym etapie nieocenione, ponieważ muszą oni uwzględniać rozwiązania zarówno techniczne, jak i użytkowe i estetyczne. 

Automatyka domowa szyta na miarę!

Smart home pozwala na wygodne zarządzanie domem. Dzięki temu można kontrolować wiele urządzeń i systemów, takich jak oświetlenie, klimatyzację, ogrzewanie, zabezpieczenia i wiele innych. Właściciele mogą regulować temperaturę w pomieszczeniach, zmieniać oświetlenie i otwierać drzwi zdalnie, co zapewnia nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo i oszczędność energii.

To bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku posiadaczy dużych rezydencji, ponieważ wiele czynności może okazać się prawdziwym wyzwaniem. W domu, którego metraż wynosi ok. 500 m2 zaciągnięcie żaluzji, czy wyłączenie świateł na dłuższą metę może okazać się kłopotliwe. Automatyzacja wielu procesów usprawni zarządzanie dużym domem i pozwoli zaoszczędzić energię i czas. 

Wszystkie udogodnienia są precyzyjnie ustalane i opisywane z klientem już na etapie projektowania. To znacznie usprawnia proces budowy i sprawia, że klient dostaje dom skrojony na miarę!

System KNX- dlaczego to najlepszy wybór?

Atutem technologii smart home jest integracja systemów. Dzięki temu można połączyć różne urządzenia i systemy w jedną sieć, co umożliwia pełną kontrolę nad domem. Taką możliwość daje skorzystanie z systemu KNX. Umożliwia on kontrolę różnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych w budynku, takich jak oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, drzwi, rolety i wiele innych.

Mocną stroną technologii KNX jest łatwość obsługi. Interfejsy są intuicyjne i można nimi zarządzać z poziomu jednego urządzenia. Dzięki temu każdy mieszkaniec może łatwo sterować urządzeniami i systemami w domu bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy.

Futunext- funkcjonalne domy Premium!

Futunext to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży budownictwa inteligentnego. Dzięki temu ich specjaliści mają wiedzę i umiejętności, które pozwalają na zbudowanie najwyższej jakości systemów smart home. Indywidualne podejście do każdego projektu gwarantuje dostosowanie rozwiązań smart home do konkretnych potrzeb klienta. Zobacz realizacje wykonane przez firmę i wybierz profesjonalistów do budowy domu Twoich marzeń!

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie