Rodzaje pianek w materacach i ich właściwości. Co wybrać?

Maciej Piwowski
25.11.2022

Szukasz odpowiedniego materaca? W takim przypadku warto bliżej zapoznać się z dostępnymi wariantami materaców pod kątem materiałów, z których powstają. Czym dokładnie są pianki wykorzystywane do ich produkcji? Sprawdź ich rodzaje i właściwości!

Pianki na materace – kiedy są stosowane?

Obecnie praktycznie każdy materac powstaje z wykorzystaniem pianek. Dotyczy to zarówno materacy całkowicie piankowych, jak i tych wykorzystujących rdzeń sprężynowy, gdy pianki używane są do jego obłożenia.

Do wykonania materaców wykorzystuje się różne typy pianek, dlatego też warto poznać ich właściwości, ponieważ każda z nich ma nieco inne cechy i przeznaczenie. Dzięki temu będzie można wybrać odpowiedni typ materaca dla siebie.

Rodzaje pianek na materace

Do wykonania materaców wykorzystuje się różne typy pianek. Zalicza się do nich w szczególności:

Pianki tapicerskie

To najtańszy typ pianek, które używane są do wykończenia mebli wypoczynkowych. Są one jednak niezbyt wygodne i zasadniczo nie są one rekomendowane do spania.

Pianki wysokoelastyczne – HR

Takie pianki charakteryzują się wysoką elastycznością, więc są lepsze od zwykłych pianek tapicerskich. Wyróżniają się też większą wytrzymałością, więc mogą posłużyć na dłuższy czas. Nie są one jednak aż tak wygodne jak pianki wyższej klasy.

Pianki termoelastyczne – Visco

Są to pianki, które charakteryzują się wysoką elastycznością, ale również są one podatne na ciepłotę ciała, pod wpływem której miękną. Są one uznawane za jedne z najlepszych pianek, które są bardzo wygodne, zmniejszają napięcie mięśniowe, bóle pleców.

Gdy chcesz kupić takie materace, sprawdź ofertę firmy Koło. Jeśli zamierzasz zakupić materace to Koło sklep firmowy Fabryka Snu jest dobrym miejscem, w którym można je przetestować i zamówić.

Pianki lateksowe

Są uznawane za najlepsze pianki, które przeznaczone są do produkcji materaców. Powstają one z materiałów syntetycznych oraz naturalnych. Lateks jest bardzo przyjemny w dotyku, elastyczny, wytrzymały.

Jak wybrać odpowiedni materac dla siebie?

Dobierając materac pod kątem rodzaju pianki, przede wszystkim trzeba będzie uwzględnić jej przeznaczenie.

Dla osób, które mają bóle pleców, mięśni, przede wszystkim rekomendowane są rodzaje pianek jak lateksowa oraz Visco. Pozwalają one na zredukowanie tych dolegliwości i zapewniają bardzo wygodny sen.

Gdy natomiast poszukuje się tańszych materaców o dobrej elastyczności, warto zwrócić uwagę na materace HR, czyli wysokoelastyczne.

Warto również zwrócić uwagę na to, jaka jest grubość pianki w materacu. Gdy będzie ona grubsza, wtedy może ona zapewnić lepsze właściwości niż wtedy, gdy jej warstwa będzie nieduża.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.