Płynna guma na przeciekający dach

Marek Szydełko
03.01.2023

Przeciek na dachu to spory problem. Nawet najmniejsza nieszczelność może powodować nieodwracalne szkody. Przecieki mogą doprowadzić do rozwoju pleśni i uszkodzenia konstrukcji. To poważne niebezpieczeństwo dla budynku oraz jego mieszkańców. Dlatego regularne sprawdzanie stanu dachu jest tak ważne. Jeśli woda zacznie nam kapać na głowę, może być już za późno, a wymiana całego dachu to ogromna inwestycja.

Jak powstają przecieki?

Przecieki dachowe mogą pojawić się z wielu powodów, w tym z powodu nieodpowiedniej konserwacji dachu lub jej braku, niewłaściwego montażu elementów oraz zużycia poprzednich warstw izolacji. Niezależnie od przyczyny, każda nieszczelność może prowadzić do dalszych uszkodzeń. Aby temu zapobiec - warto na bieżąco monitorować stan pokrycia dachu.

Jak monitorować stan dachu?

W pierwszej kolejności należy sprawdzać miejsca, które są najbardziej narażone na powstawanie przecieków, czyli okolice komina, świetlików czy kratek wentylacyjnych. Monitorowanie stanu pokrycia dachowego jest banalnie proste. Wystarczy obserwować powierzchnię dachu z poziomu poddasza - lub od zewnątrz, zwracając szczególną uwagę na newralgiczne punkty. Systematyczna inspekcja może uchronić Cię przed najgorszymi skutkami. W przypadku wykrycia przecieku - należy działać szybko. Najlepszym sposobem na szybką naprawę dachu jest guma w płynie.

Jak szybko naprawić dach za pomocą płynnej gumy?

Płynna guma jest skutecznym sposobem na naprawę przecieku na dachu, ponieważ posiada właściwości hydroizolacyjne i doskonale wypełnia szczeliny, tworząc jednolitą powłokę ochronną. Preparat jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska, ponieważ nie zawiera szkodliwych substancji, a także odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Płynną gumę można zakupić w sklepie https://gumanadach.pl i aplikować samodzielnie za pomocą pędzla lub specjalnego agregatu przez wykwalifikowanego pracownika. W szczególnie wrażliwych miejscach warto dodatkowo wzmocnić izolację geowłókniną. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu dachu lub naprawy przecieku, zalecamy skontaktowanie się ze specjalistą, który będzie w stanie pomóc w rozwiązaniu problemu.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.