NORWIT- poradnik zakupowy. Zacieraczka samojezdna do betonu - co decyduje o wyborze idealnego urządzenia?

Antoni Kwapisz
23.03.2023

Wykorzystanie zacieraczek samojezdnych to duże ułatwienie podczas prac związanych z zacieraniem betonu, szczególnie w przypadku dużych powierzchni. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model zacieraczki?

Zacieraczka samojezdna - charakterystyka sprzętu

Zacieraczki samojezdne do betonu wykorzystywane są tam, gdzie powierzchnia do zatarcia jest duża. Sprzęt zdecydowanie nie należy do kompaktowych rozwiązań, ale jakość wykonanej pracy oraz redukcja czasu potrzebnego do wykonania zadania przemawia na korzyść.

W odróżnieniu od modeli ręcznych, zacieraczek samojezdnych nie trzeba prowadzić. Operator urządzenia siada w specjalnie przygotowanym fotelu i jeździ urządzeniem, które dzięki łopatkom lub talerzom wykonuje profesjonalne zacieranie betonu. Wykorzystywane są przede wszystkim tam, gdzie powierzchnia jest duża.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem zacieraczki samojezdnej?

Szukając zacieraczki do betonu należy zwrócić uwagę na szereg parametrów, od których zależeć będzie m.in. jakość pracy i jej efektywność. Dostępne w sklepie Norwit.pl zacieraczki samojezdne charakteryzują się różną ilością łopatek oraz szerokością zacierania betonu. Maksymalna rozpiętość obejmuje 2x1200 mm, dostępna jest m.in. w modelach:

  • HUSQVARNA CRT 48-33K DF Kubota 33 KM
  • HUSQVARNA CRT 48 PS 42,5kW,

ale jeśli potrzebujesz mniejszą rozpiętość, to np. model HUSQVARNA CRT 36-26A pozwala na zacieranie powierzchni 2x900mm.

Poza średnicą zacierania w zacieraczce samojezdnej do betonu należy zwrócić też uwagę na parametry, takie jak ilość i prędkość łopatek, moc silnika czy pojemność zbiornika paliwa. Dostępne w sklepie online Norwit spalinowe zacieraczki samojezdne wymagają użycia benzyny bezołowiowej 95.

Barikell, Husqvarnato producenci wysokiej klasy sprzętów, nie tylko budowlanych. Przygotowane zacieraczki do betonu charakteryzują się zatem wysoką jakością i dużą żywotnością. Odpowiednio serwisowane i wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem oraz zaleceniami producenta służyły będą przez długi czas. Jeśli planujesz zakup wysokiej jakości zacieraczki do betonu warto regularnie obserwować blog Norwit, aby dokonać najlepszego wyboru. Znajdziesz tam informacje, które pozwolą uzyskać wiedzę na temat dostępnego w ofercie sklepu sprzętu.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.