Modne bombki choinkowe, czyli świąteczne trendy 2023!

Remigisz Szulc
20.10.2023

Pora pomyśleć o świętach. Dla wielu z nas wiąże się to z corocznym dylematem – jak dobrać bombki choinkowe? W naszym artykule przedstawimy trendy na Boże Narodzenie 2023. Podpowiemy, na które dekoracje warto zwrócić uwagę. Rozsiądź się więc wygodnie i poczuj klimat świąt :)

Różowe dekoracje na świąteczne drzewko

Wszystkie odcienie różu. To jeden z designerskich trendów 2023. A hit tego roku, film "Barbie", tylko nas w tym utwierdził. W gruncie rzeczy nawet wielu stylowych mężczyzn bez przeszkód korzysta dziś z różowych dodatków do garnituru. Czy eleganckie bombki choinkowe powinny być inne?

Różowe choinki będą towarzyszyć wielu Polakom w tym roku. Warto pójść za tym trendem i już dziś kupić szklane bombki choinkowe w delikatnych odcieniach tego typu. Róż świetnie skomponuje się z białą girlandą i świerkiem srebrnym, który pasuje do roli choinki wręcz doskonale. Dzięki temu połączeniu w swoim domu odświeżysz utarte schematy bożonarodzeniowe.

Nietłukące bombki z ptaszkiem

Róż mocno podkreśli nowoczesne trendy dekoracyjne. Jednak gdzieniegdzie można go przebić odrobiną dzikiej przyrody. Tak, bliskość natury również jest modna. Widać to wśród bombek choinkowych, na których znaleźć można realistyczny wizerunek wróbla albo raniuszka, na przykład. W ten sposób między kolorami wśród gałązek pojawi się mały ptaszek. Naturalnie, może ich być kilka. Wspólnie stworzą urocze stadko na choince :)

Takie bombki świąteczne nie są wykonane ze szkła. To w sumie dość istotne, jeśli w domu mieszkają koty... albo dzieci. Zwłaszcza bombka choinkowa z ptakiem może skusić malucha, żeby sięgnąć za ozdobę. Zwykle taka sytuacja kończy się bałaganem, a czasem nawet gorzej. Trzeba unikać takich zagrożeń. W tym celu powstały nietłukące produkty na choinkę. To sprawdzony sposób na bezpieczne spędzanie świąt Bożego Narodzenia.

Ręcznie dekorowana ozdoba świąteczna

Moda świąteczna 2023 kładzie nacisk na bliskość z naturą, ale i kunszt rzemiosła. Dekoracje produkowane w wielkich maszynach nigdy nie będą miały takiego charakteru, co ręcznie malowane sople, gwiazdki czy śnieżynki. Wzory abstrakcyjne również mogą powstawać w ten sposób. Kontrastowe kreski albo bombka w karo – pięknie pasowałaby do lampek choinkowych, nie sądzisz?

Bombki szklane i te nietłukące tym mocniej podkreślą magię świąt, im bardziej będą nastrojowe. Ręcznie dekorowana zawieszka to prosta droga do osiągnięcia tego celu. Podobnie rzecz wygląda w przypadku biżuterii. Moda boho, tak przecież popularna w 2023, kładzie duży nacisk na ręcznie wykonane ozdoby. Ten trend przenika na wiele innych płaszczyzn, w tym praktyczne ozdoby choinkowe. Warto pójść w tym kierunku.

Burgundowe ozdoby choinkowe

Wróćmy na chwilę do kolorów. Róż różem, ale żywo czerwone bombki choinkowe to klasyk. Tak będzie już zawsze. Nie ma więc co unikać takich dekoracji. Piękne burgundowe zawieszki na choinkę, a do tego z brokatowymi dodatkami... na bank znajdą się w Białym Domu. Jak już wspomnieliśmy, to klasyk. Czy to znaczy, że nie można go łączyć z trendy różem?

Oczywiście, że można, a nawet trzeba! Każda bombka na choince ma swoją rolę do spełnienia. Wyraziście burgundowa ozdoba podbije charakter różu. W ten sposób można skontrastować i ptaszki malowane na bombkach. Monochromatyczne wizerunki dobrze odnajdą się wśród mocnej czerwieni. Połączenie jednego i drugiego z pewnością wyniesie święta na nowy poziom stylu. Nowoczesna choinka z nutą klasyki – oto pomysł na dekoracje świąteczne w 2023 :)

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie