Mieszkaj gdzie chcesz i kiedy chcesz - Tiny House

Remigisz Szulc
31.01.2023

Dowolnie zmieniać miejsce zamieszkania bez konieczności przeprowadzki? To możliwe dzięki mobilnym mikrodomkom. Zapewniają one znacznie większy komfort niż zwykła przyczepa kempingowa i da się w nich wygodnie mieszkać na stałe, a spełnienie marzenia o życiu w malowniczej lokalizacji wcale nie musi być przesadnie kosztowne.

Czym są mikrodomy?

Mikrodom ma skromny metraż, lecz mimo tego oferuje wszystko, co jest potrzebne do życia. Pod względem dostępnej infrastruktury nie różni się od klasycznego mieszkania – w Tiny House jest salon, kuchnia, łazienka, kącik do pracy, sypialnia, prócz tego domek ma zapewniony dostęp do prądu, bieżącej wody, jest ogrzewany i wentylowany. Wnętrze domku można spersonalizować, tak by gotowa konstrukcja w pełni oddawała charakter jej przyszłych lokatorów. Domy od Live Tine House dostępne są też w opcjach Premium i Premium PLUS, które jeszcze bardziej podnoszą komfort mieszkania, są wyposażone w opcje smart i gwarantują samodzielność.

Tiny House jest więc pełnoprawnym domem, ale ze względu na swoje kompaktowe rozmiary kosztuje mniej, jego stworzenie zajmuje niewiele czasu i do tego nawet nie trzeba się starać o pozwolenie na budowę. Jest też domem całorocznym – posiada kominek oraz instalację grzewczą.

Gdzie można postawić mikrodomek?

Tiny House można postawić na prywatnej działce albo na posesji innej osoby, za zgodą właściciela. Teren, na którym ma stanąć mikrodomek, powinien być w miarę płaski, ale jak najbardziej wystarczy po prostu utwardzony grunt, bez betonowej wylewki czy drewnianego podestu. Jeśli chodzi o media, domek można łatwo podłączyć do instalacji znajdującej się w pobliżu, a modele Premium PLUS mają zapewniony własny prąd z paneli fotowoltaicznych.

Mobilność domku pozwala jego właścicielom dowolnie zmieniać miejsce zamieszkania i na przykład przenieść się do lasu albo blisko morza. Tiny House zbudowany jest na specjalnie zaprojektowanej przyczepie, która posiada homologację, dzięki czemu całość można przetransportować do wybranej lokalizacji. Do przewiezienia Tiny House należy mieć prawo jazdy kategorii B+E. Jeśli nie dysponujemy własnym, odpowiednio mocnym samochodem, do przewiezienia mikrodomku można zamówić profesjonalną usługę transportową.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.