Jakie są największe błędy, które popełniamy przy wyborze pościeli i jak ich uniknąć?

Piotr Kowalczyk
28.03.2023

Każdy chce wypoczywać w komfortowych warunkach. Ma to szczególne znaczenie podczas nocnego spoczynku, gdy organizm regeneruje się i odzyskuje siły potrzebne do podejmowania nowych wyzwań w życiu. Zapewnienie komfortu spania wiąże się z koniecznością dobrania odpowiedniej pościeli. Jakich błędów unikać podczas przygotowywania swojego miejsca do spania?

Pierwszy często popełniany błąd to kupowanie pościeli w nieprawidłowym wymiarze. Poszewki powinny być dostosowane do rozmiaru kołdry i poduszek tak, aby materiał wyglądał estetycznie i pozwalał na pełne rozłożenie pościeli na łóżku. Zbyt mała poszewka spowoduje, że kołdra będzie z niej wystawać, a poduszki będą trudne do równomiernego rozłożenia. Za duża poszewka sprawi natomiast, że posłanie będzie się zawijać i trudno będzie uzyskać komfort termiczny w nocy. Przykrycie ciała samą poszewką może nie wystarczyć, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy panują niskie temperatury.

Materiał dostosowany do potrzeb

Podczas wybierania pościeli należy uwzględnić materiał, jaki został użyty przy produkcji. Wiele osób zwraca uwagę głównie na kolorystykę i estetykę wzoru nadrukowanego na materiał. Jest to duży błąd powodujący, że pościel może nie być dopasowana do potrzeb domowników lub nie sprawdzi się jako posłanie używane przez cały rok. Wybór materiału jest kwestią indywidualną, warto jednak postawić na naturalne materiały, najlepiej bez żadnych syntetycznych dodatków. Dobrym wyborem jest bawełna, która jest przyjemna w dotyku, przyjazna dla wrażliwej skóry i pozwala jej swobodnie oddychać.

Odpowiedni rodzaj zapięcia

Pościel powinna mieć też wygodne zapięcie. Wiele osób preferuje tradycyjne guziki, dla innych bardziej praktyczny okaże się zamek błyskawiczny. Należy pamiętać, że rodzaj zapięcia będzie miał wpływ nie tylko na wygodę zdejmowania pościeli do prania, lecz także zmieni wygląd posłania. Guziki mogą pełnić funkcję ważnego elementu dekoracyjnego, uzupełniającego wzór widoczny na poszewce. Zamek błyskawiczny pozwala zapiąć poszewkę szybciej, poza tym może być niemal niewidoczny, co można znakomicie wykorzystać przy zakupie pościeli o jednolitym kolorze. 

Niska cena i certyfikaty jakości

Przy zakupie pościeli wiele osób kieruje się głównie niską ceną. To kolejny błąd, bo tania pościel będzie zazwyczaj uszyta z tkanin o niskiej jakości, które bardzo szybko tracą swoje właściwości. Materiał może się przecierać już po kilku praniach, poza tym sztuczne włókna będą powodować nadmierne pocenie się podczas snu i podrażnienia skóry. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup pościeli oznaczonej znakami bezpieczeństwa oraz certyfikatami jakości. Można mieć wtedy pewność, że tkanina będzie wolna od szkodliwych substancji, a nocny wypoczynek będzie przyjemnością.

Szeroka oferta sklepu Bella Storia

Wysokiej jakości pościel można znaleźć w sklepie Bella Storia, który oferuje szeroki wybór kołder, poduszek i poszewek. W szczególności warto zwrócić uwagę komplety poszewek bawełnianych dostępnych w wielu atrakcyjnych kolorach i wzorach. Zostały wykonane z wysokiej jakości tkanin produkowanych w Polsce. Doskonale sprawdzą się jako element dekoracyjny w salonie lub sypialni. Można je prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza, co pozwala na łatwe eliminowanie bakterii i drobnoustrojów. Pościel dostępna w sklepie Bella Storia zapewni zdrowy sen, a dodatkowo można ją łatwo dopasować do każdego stylu aranżacji wnętrza. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie