Jaki robot do koszenia trawy wybrać, na jakie marki warto zwrócić uwagę?

Remigisz Szulc
22.03.2024

Koszenie trawnika zwłaszcza w okresie letnim może być uciążliwe, jednak w tej kwestii może Cię odciąży zaawansowany robot koszący. Jakie urządzenia warto wybrać? Poznaj nasze propozycje robotów do koszenia trawy i przekonaj się, jakie oferują możliwości.

Robot do koszenia trawy STIHL iMOW

Urządzenie do koszenia trawy iMOW charakteryzuje się automatyczną zmianą kierunku obrotu ostrza przy każdym użyciu, co zapewnia mu równomierne zużycie i dłuższą żywotność. Zaawansowanego robota koszącego możesz nabyć u autoryzowanego dealera marki STIHL, np. TAXUS.pl, który pomoże w jego instalacji. Dzięki intuicyjnej aplikacji i możliwości integracji z systemami smart home urządzenie te jest wyjątkowo łatwe w obsłudze. Ten robot koszący posiada także zintegrowany czujnik deszczu, który zatrzymuje pracę w trakcie niepogody, chroniąc trawnik przed uszkodzeniami. Robot STIHL iMOW może kosić trawnik na nachyleniach do 45%, co czyni go świetnym rozwiązaniem dla terenów o zróżnicowanej topografii. STIHL iMOW automatycznie tworzy plan pracy dostosowany do wielkości obszaru.

Robot koszący Robolinho od AL-KO

Robot koszący Robolinho marki AL-KO łączy w sobie zaawansowaną technologię i łatwość obsługi, zapewniając doskonałe efekty koszenia. Dzięki inteligentnemu systemowi nawigacji i zdolności do pracy na nachyleniach do 45% urządzenie to idealne sprawdza się nawet w skomplikowanych ogrodach. Model ten charakteryzuje się cichą pracą, a system podwójnego cięcia sprawia, że skoszona trawa może służyć jako naturalny nawóz dla trawnika. Możliwość integracji tego robota koszącego z aplikacjami mobilnymi pozwala na dostosowanie harmonogramu koszenia do indywidualnych potrzeb. Model ten oferuje różne opcje szerokości cięcia, co pozwala na precyzyjne dopasowanie do wielkości i kształtu trawnika. Bezpieczeństwo użytkowania robota koszącego Robolinho zapewniają liczne czujniki i systemy zabezpieczeń, w tym automatyczne zatrzymywanie się ostrza podczas podnoszenia urządzenia.

Robot koszący trawę WIPER

Robot koszący WIPER zaprojektowany we Włoszech to inteligentne urządzenie, które pracuje całkowicie automatycznie. Jest on wyposażony w system mapowania Sat Dynamic Memory Cut, mocne noże czteroramienne ze stali nierdzewnej, koła Flex rubber dla doskonałej trakcji i może pokonywać nachylenia do 75%. Robot do koszenia trawy WIPER został stworzony z myślą o bezpieczeństwie, niezawodności i ekologii. Posiada on m.in. czujniki przechyłu, podnoszenia, obrotów kół, zderzaki, sonary i osłony noża. W sytuacji awaryjnej wystarczy nacisnąć przycisk Stop na środku urządzenia, aby natychmiast zatrzymać robota. Warto również zwrócić uwagę na system antykradzieżowy zabezpieczony kodem PIN i funkcję Geo-fence​.

Jeśli szukasz sprawdzonej samojezdnej kosiarki, która będzie działać bez Twojej ingerencji, możesz zainteresować się jednym z wymienionych robotów koszących. Naszym zdaniem te zaawansowane urządzenia mogą uczynić pielęgnację ogrodu znacznie przyjemniejszą. Podoba Ci się nasz artykuł? Podziel się nim z innymi osobami, które poszukują sprawdzonego robota do koszenia trawy.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie