Jak wybrać dobrą komodę?

Krzysztof Jagielski
17.11.2022

Chcesz kupić komodę do salonu albo do sypialni? Zobacz, na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiedni mebel do swojego domu lub mieszkania!

O czym pamiętać przy kupnie komody?

Komoda jest praktycznym meblem umożliwiającym łatwe przechowywanie w wielu pomieszczeniach. Najczęściej wybierany jest on do salonu albo do sypialni, ale również komodę można ustawić w pokoju dziecka albo w kuchni, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania.

Przy zakupie odpowiedniego mebla jak komoda, trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych kwestii. Zalicza się do nich w szczególności:

  • styl

  • wymiary

  • konstrukcja

  • materiały

  • kolorystyka

Komoda – z szufladami czy szafkami?

Najczęściej kupowane są komody wyposażone w szuflady, ale można również spotkać się z modelami wyposażonymi w szafki z drzwiczkami. Dostępne są również komody wykorzystujące oba te rodzaje konstrukcji.

Dobór powinien być indywidualny, dlatego też warto przemyśleć, jaki rodzaj komody będzie najlepszym rozwiązaniem do konkretnego wnętrza.

Zazwyczaj komody z szufladami częściej wybierane są do sypialni, ponieważ ułatwiają przechowywanie odzieży. Te z drzwiczkami są wygodniejsze do przechowywania rzeczy o większych gabarytach, cięższych, na przykład jak zastawa stołowa, dokumenty.

Komody nowoczesne i tradycyjne – jak styl wybrać?

Styl komody warto dobrać do aranżacji wnętrza, ale można również zdecydować się na kontrastowe połączenia w aranżacjach eklektycznych.

Tradycyjne komody najczęściej wyprodukowane są z drewna albo jego imitacji oraz mają dekoracyjne detale, na przykład frezowania na frontach, zdobione uchwyty i gałki. Nowoczesne z kolei mają bardziej minimalistyczny wygląd i zwykle nie mają tak wielu ozdobników. Mogą mieć one również systemy otwierania za pomocą nacisku lub też mogą mieć frezowane uchwyty.

Komoda do domu i mieszkania – jaki materiał jest najlepszy?

Najtrwalsze są komody drewniane, które mogą być również łatwo poddawane renowacji, dzięki czemu mogą posłużyć na wiele lat.

W niższych cenach można natomiast kupić komody wykonane z materiałów drewnopodobnych, na przykład jak płyty meblowe z okleiną przypominającą drewno. W nowoczesnych wnętrzach popularne są również komody jednokolorowe – matowe i z połyskiem, na przykład w kolorze białym, czarnym.

Gdzie kupić dobrą komodę?

Zakup odpowiedniej komody w sklepie internetowym to bardzo dobry kierunek, ponieważ to właśnie w przypadku sklepów online wybór jest bardzo szeroki, a ceny przystępne.

W internecie można zakupić komody wielu marek, między innymi popularnych producentów, mniej znanych manufaktur, które również oferują wyposażenie wysokiej jakości.

Nie trzeba obawiać się również o dostawę, ponieważ komoda będzie dostarczona pod drzwi. Można kupić modele przeznaczone do złożenia, ale również te już złożone, które nie wymagają dodatkowych prac.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie