Funkcjonalne baterie natryskowe, które pomagają w oszczędzaniu energii

Marek Szydełko
16.01.2023

Odpowiednio dobrane baterie natryskowe stanowią nieodłączny element wyposażenia wielu łazienek, pozwalając na stworzenie komfortowej przestrzeni kąpielowej. Z tego też powodu w ostatnich latach producenci zwracają coraz większą uwagę na oryginalny design i funkcjonalność oferowanych baterii. W efekcie proponowane produkty za sprawą ciekawych sposobów wykończenia bardzo często stają się dodatkową ozdobą łazienki, a zastosowane w nich technologie przyczyniają się do większej oszczędności energii. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy godne uwagi propozycje nowoczesnych baterii natryskowych, które pojawiają się między innymi w ofercie marki Laufen, ułatwiając tym samym podjęcie decyzji dotyczącej najlepszego możliwego wyboru do danej łazienki.

Czym wyróżniają się baterie natryskowe proponowane przez markę Laufen?

W zależności od wybranego modelu baterii natryskowej jednouchwytowej możemy spotkać się z różnymi cennymi zaletami, które podnoszą komfort codziennego dbania o higienę. Jedną z godnych uwagi cech, która występuje w wybranych modelach proponowanych przez markę Laufen, jest termostat. Baterie termostatyczne gwarantują stałą temperaturę wody, z której korzystasz podczas kąpieli - zwykle optymalna temperatura wynosi 38 stopni Celsjusza, a ustawia się ją za pomocą pokrętła. Ustawiona w ten sposób temperatura wody nie zmienia się w trakcie kąpieli dzięki sprawnemu działaniu układu jej utrzymywania. Tego typu baterie natryskowe termostatyczne okazują się bardziej efektywne energetycznie, ponieważ zapewniają większą oszczędność energii. Warto również wspomnieć, że baterie termostatyczne są przyjazne dla dzieci ze względu na funkcję chroniącą je przed poparzeniami.

Rozważając inwestycję w baterie natryskowe jednouchwytowe proponowane przez markę Laufen, warto także zwrócić uwagę na ich staranne wykończenie i oryginalny design. W ostatnim czasie niesłabnącą popularnością cieszą się między innymi baterie z kolekcji LUA, Cityplus oraz Kartell·Laufen, które przyciągają wzrok za sprawą swojego nowoczesnego wyglądu. Dzięki temu stają się one nie tylko funkcjonalnym uzupełnieniem łazienki, ale także jej dodatkową ozdobą.

Baterie natryskowe ścienne - kiedy warto się na nie zdecydować?

Baterie natryskowe ścienne należą do jednych z najpopularniejszych rozwiązań i świetnie sprawdzają się w łazienkach urządzonych w różnych stylach. W przypadku baterii ściennych ze wspomnianych wcześniej kolekcji Cityplus oraz LUA można spotkać się z nowoczesnym, minimalistycznym designem, który będzie bardzo dobrze się prezentował w łazienkach utrzymanych w różnych aranżacjach. Tego typu baterie cechują się również klasycznym chromowanym wykończeniem.

Ponadto w przypadku baterii natryskowych ściennych z kolekcji Kartell·Laufen klienci zyskują możliwość wyboru baterii z funkcjonalnym dyskiem, który świetnie sprawdza się jako miejsce na dodatkowe akcesoria czy kosmetyki.

Baterie natryskowe podtynkowe - jakie są ich najważniejsze zalety?

Niewątpliwą zaletą baterii natryskowych podtynkowych jest ich minimalistyczny design, dzięki któremu tego typu modele zajmują mniej miejsca niż baterie ścienne i prezentują się przy tym niezwykle nowocześnie. Na szczególną uwagę zasługują baterie podtynkowe z serii Kartell·Laufen, które występują w kilku modnych kolorach, między innymi w złocie, różowym złocie, czarnym macie i w szczotkowanej stali nierdzewnej. W efekcie tego typu bateria natryskowa jednouchwytowa staje się nie tylko funkcjonalnym rozwiązaniem, ale także dodatkową ozdobą łazienki, która dodaje całej aranżacji charakteru.

Ponadto kolorowe baterie z kolekcji Kartell·Laufen są wykonane w technologii PVD, dzięki której ich powłoka okazuje się bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne w postaci zarysowań. Z kolei zwolennicy klasycznego designu z pewnością docenią baterie podtynkowe chromowane z kolekcji Cityplus, które wyróżniają się estetycznym połyskiem i ponadczasową elegancją. Warto również wspomnieć, że baterie podtynkowe wymagają montażu z elementem Simibox z zaworami odcinającymi.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.