Co to jest Smart TV - Poznaj nowoczesny telewizor z dostępem do internetu

Piotr Kowalczyk
07.06.2023

Korzystanie z telewizora w czasie dnia jest dla wielu stałym elementem harmonogramu ich doby. Urządzenie to może być przydatne w wielu sytuacjach – na przykład gdy chcemy obejrzeć ulubiony film czy serial, posłuchać muzyki czy nawet zagrać w jedną z posiadanych gier. Właśnie dlatego warto wyjaśnić, co to jest Smart TV i dlaczego taka funkcja może być przydatna dla każdego użytkownika!

Co to jest Smart TV i kto najczęściej wybiera interaktywny telewizor?

Interaktywny telewizor posiada wiele funkcji, które może pokochać praktycznie każdy użytkownik. Warto zacząć od tego, że pierwsze telewizory z dostępem do internetu były dostępne już w 2009 roku. Odpowiedzialna jest za to marka Samsung, która do dzisiaj produkuje modele, które w jedną chwilę łączą się z siecią. Są jednak znacznie bardziej rozbudowane i nowocześniejsze od tych, których używaliśmy kilkanaście lat temu. 

Dzisiejszy Smart TV to nie tylko dostęp do internetu czy mnóstwa aplikacji, ale też urządzenie, które pracuje pod systemem operacyjnym. Użytkownik zyskuje dostęp do różnych form rozrywki: począwszy od słuchania muzyki, oglądania filmów, grania w gry, czytania wiadomości, aż po śledzenie rozgrywek sportowych.

Zalety Smart TV w telewizorze

Masz swoje ulubione aplikacje, z których często korzystasz? Wybierz Samsung Smart TV i dopasuj wygląd menu do własnych potrzeb. Dodawaj i usuwaj poszczególne aplikacje w zaledwie jedną chwilę i w dowolnym momencie. To bardzo proste i intuicyjne zadanie. Znajdziesz tutaj niemal 500 różnych aplikacji, z czego 200 jest w języku polskim. 

Chcesz zagrać w ulubioną grę? Niekoniecznie potrzebujesz w tym celu konsoli, gdyż możesz streamować ją z katalogu Xbox. Wybierz jeden z gamingowych telewizorów z Xbox Game Pass. Oszczędzasz tym samym miejsce na półce pod telewizorem. 

Jedną z ciekawszych aplikacji jest SmartThings. Pozwala ona na kontrolowanie kompatybilnych z nią urządzeń marki Samsung. Nie musisz już używać telefonu, jeżeli chcesz zmienić ustawienia programu pralki czy zmienić temperaturę w domu. Wystarczy, że znajdujesz się właśnie przed telewizorem i masz w ręce pilot. 

Telewizor z dostępem do internetu – jaki wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki telewizor z dostępem do internetu wybrać, na początek określ swoje potrzeby względem tego urządzenia. Jak najczęściej będziesz z niego korzystać? Czy będziesz jedynym użytkownikiem czy jednym z wielu? Nieco inne parametry będzie miał telewizor dla graczy, a nieco inne ten, który ma posłużyć głównie jako część domowego kina. 

Uwagę należy zwrócić między innymi na rozmiar ekranu. W przypadku telewizorów Samsung jest to nawet 98 cali. Zdecyduj, który model będzie dla Ciebie najlepszy – koniecznie zmierz odległość od kanapy do miejsca, w którym stanie lub zawiśnie urządzenie. Kluczowy będzie też design telewizora. Tutaj możesz wybrać zarówno cienką ramkę, jak i tę, która jest mocno wyeksponowana, a dodatkowo… wymienna!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie