Bezpieczne i komfortowe spanie: dlaczego łóżka drewniane są dobrym wyborem dla dzieci?

Remigisz Szulc
17.01.2024

Komfortowy i zdrowy sen jest niezwykle ważny dla dzieci w pierwszych latach ich życia. Intensywnie rozwijający się organizm wymaga regularnego odpoczynku, podczas którego się regeneruje. Jednak odpowiednio dobrane łóżko jest ważne nie tylko z tego powodu! Maluch potrzebuje w swoim pokoju przestrzeni, która będzie sprzyjała nauce i zabawie – a właściwe łóżko pomaga to osiągnąć. W poniższym artykule przyglądamy się łóżkom drewnianym i mówimy, dlaczego są najlepszym wyborem dla najmłodszych.

Drewno – dlaczego jest polecane jako materiał na łóżko?

Współcześnie łóżka produkowane są z najróżniejszych materiałów. Dużą popularnością cieszą się meble metalowe czy w całości tapicerowane, a nierzadko w asortymentach sklepów można też znaleźć meble wyprodukowane w płyty MDF i innych tworzyw sztucznych. Trudno jednak zaprzeczyć temu, że żadne nie cieszą się tak dużym uznaniem, jak łóżka drewniane. Drewno, powszechnie stosowane w produkcji łóżek od wieków, idealnie nadaje się dla dzieci. Dlaczego?

Najważniejsze jest to, że drewno – zwłaszcza wtedy, gdy jest pozyskiwane ze sprawdzonych źródeł – jest materiałem naturalnym i ekologicznym, pozbawionym szkodliwych substancji, które towarzyszą produkcji mebli z tworzyw sztucznych czy MDF. Oznacza to, że drewniane łóżka podwójne i pojedyncze są całkowicie bezpieczne dla dzieci.

Zalety drewna dostrzeżemy również wtedy, gdy porównamy je do tapicerki. Ten naturalny materiał zdecydowanie mniej sprzyja osadzaniu się na powierzchni kurzu – jest to zatem doskonała opcja dla dzieci zmagających się z alergiami.

Łóżka pojedyncze i łóżka podwójne dla dzieci – jak drewno wzbogaca wystrój pokoju?

Biorąc pod uwagę opisane wyżej cechy, nie ma nic dziwnego w tym, że łóżka pojedyncze i łóżka podwójne dla dzieci z drewna cieszą się tak dużym uznaniem wśród pociech i ich rodziców. Jednak omawiane przez nas meble mają znacznie więcej zalet. Nie sposób nie wspomnieć choćby o ich estetyce!

Rzeczywiście łóżka drewniane – zarówno pojedyncze, jak i łóżka podwójne młodzieżowe – wprowadzają do pokoju wyjątkowy klimat. Cechują się one ciepłem, naturalnością i przytulnością, która na dziecko może wpływać uspokajająco i kojąco. Co więcej, drewniane meble sprzyjają zaaranżowaniu przestrzeni według własnych pomysłów – świetnie komponują się zarówno z dekoracyjnymi poduszkami, zabawkami i ozdobnymi lampkami, jak i ze zdjęciami, plakatami czy obrazkami.

Warto też pamiętać, że łóżka drewniane są dostępne w różnych wariantach. Dla rodzeństwa doskonałym wyborem będzie łóżko podwójne (np. w wariancie piętrowym), a dla jednego dziecka – pojedyncze łóżko-domek lub łóżko na antresoli, które umożliwia stworzenie pod posłaniem wyjątkowej przestrzeni do nauki i zabawy.

Łóżka podwójne młodzieżowe w sklepie Łóżkolandia

Pamiętaj jednak, by tego typu meble kupować wyłącznie u zweryfikowanych i zaufanych sprzedawców. Przykładem może być tutaj sklep internetowy Łóżkolandia, który tworzy łóżka z drewna pochodzącego ze sprawdzonych, polskich i szwedzkich lasów. Zapoznaj się z ofertą sklepu na stronie lozkolandia.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie