5 sposobów na modne ściany w salonie!

Mateusz Nowak
25.08.2023

Ściany w twoim salonie to tylko nuda i nie możesz już na nie patrzeć? A może kupiłeś swoje pierwsze mieszkanie i chcesz, by stało się eleganckim oraz przytulnym gniazdkiem? Warto sprawdzić, co dzisiaj króluje na rynku, a także wprawia ludzi w oniemienie. Salony nie muszą już ziać przytłaczającym chłodem czy starymi wzorami. Otwórz się na nowe! Farby dekoracyjne do wnętrz to nie tylko neonowe odcienie. Dzisiejsze aranżacje są pełne blasku i brokatu. Nie bój się błysku, a daj się mu poprowadzić i obezwładnić.

Kicz — już czy jeszcze nie?

Jak słyszysz hasła: brokat, błysk i olśniewająca perła — to co myślisz? Mamy nadzieję, że nie przebiegają ci przez głowę wszystkie kiczowate obrazki. Dzisiejsze farby dekoracyjne do wnętrz tworzone są w zupełnie inny sposób. Dawne kiczowato świecące drobiny to nie dzisiejsza technologia.

Często na sklepowych półkach można spotkać masę akrylową z perłowym wypełniaczem. To nie wściekle błyszczący produkt, ale delikatny i elegancki błysk. Jego użycie daje możliwość tworzenia ozdobnych wzorów, efektów oraz deseni. Warto pamiętać, że posługiwanie się farbą perłową wymaga troszkę wprawy, a także umiejętności, jednak efekt jest wart poświęceń.

Twój salon na pięć sposobów!

Zastanawiasz się, jak dobrze wykończyć swój salon farbą dekoracyjną? Nic prostszego. Przedstawimy Ci pięć sposobów na aranżację!

Monotematycznie

Szczególnie jeśli nie jesteś pewien takiego produktu, warto postawić na położenie farby brokatowej lub perłowej tylko na jednej ścianie. Nie przytłoczy to pomieszczenia, a da subtelny akcent dekoracyjny. Delikatny błysk nada eleganckiego charakteru salonowi.

Pajęczyna

Ciekawym pomysłem jest stworzenie błyszczącą farbą wzorów na ścianie. Mogą to być proste linie przecinające się pod różnymi kątami i na różnych wysokościach. Z pewnością będą wyglądać ciekawie, a swoją atrakcyjnością mogą zastąpić wiele niepotrzebnych łapaczy kurzu.

Obłoczki

Coraz popularniejsze staje się malowanie wzorów na ścianach. Nie, nie trzeba być malarzem, wystarczy taśma, ołówek i nasza farba dekoracyjna jako główny bohater. Wyrysuj sobie chmurki, kółka, obłoczki i wypełnij je farbą brokatową. Możesz tworzyć wzory o różnych kolorach, a także nachodzące na siebie. Takie zastosowanie farby dekoracyjnej pozwoli na utworzenie indywidualnych oraz unikalnych dekoracji, które przyciągną oko, a także ciekawie zapełnią puste przestrzenie.

Wyróżnienie

W przypadku pomieszczenia, które ma za zadanie spełniać wiele funkcji — mieć miejsce do wypoczynku, do czytania książek, do oglądania telewizji — warto wydzielić te przestrzenie. Sprawdzi się do tego farba dekoracyjna. Wystarczy nią pomalować pewien obszar, jak np. pół ściany, tylko kąt itd. Nada zarówno pięknego akcentu, jak i pozwoli z jednego salonu uczynić oddzielne przestrzenie dedykowane relaksowi.

Baw się!

Niech Cię poniesie fantazja. Farba to nie tylko produkt, który zaczyna i kończy swoje bytowanie na ścianie. Nie bój się w wybranym miejscu, np. rogu, przeciągnąć jej dalej — aż przez sufit do podłogi. Niech zagarnia, aranżuje i żyje w tym miejscu, tworząc zjawiskowy efekt.

Farby dekoracyjne do wnętrz — gdzie kupić?

To, jak będzie wyglądał Twój salon zależy także od jakości produktów, które zakupisz. Warto zainwestować w sprawdzone i wysokiej jakości farby dekoracyjne do wnętrz. Takie produkty po całkowitym wyschnięciu są odporne na mycie oraz szorowanie, dlatego sprawdzą się także przy dzieciach.

Szeroki asortyment znajdziesz w Sklepie Luxmal. Oferowane w nim farby dekoracyjne do wnętrz to produkty, które na ścianie będą dobrze wyglądały przez lata. W ofercie znajdziesz pojedyncze farby w wielu kolorach, a także zestawy. Całe pakiety do malowania dedykowane są dla powierzchni o konkretnych rozmiarach. 

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie