Wymiary szafki RTV - jakie będą odpowiednie?

Mariusz Siwko
30.09.2022

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia salonu czy pokoju dziennego jest telewizor. To właśnie w jego obrębie najczęściej ustawiamy wygodne siedzisko oraz poręczny stolik do odstawiania przekąsek czy napojów. Dzięki podłączeniu właściwego sprzętu możemy stworzyć nawet pewnego rodzaju przestrzeń kinową w zaciszu naszego domu. Niezwykle ważne jest, aby wszystko miało swoje miejsce. Zaopatrzmy się więc w pasującą szafkę pod telewizor, dzięki której wszystko uporządkujemy. Jakie wymiary szafki RTV będą odpowiednie? Jaka wysokość szafki pod telewizor sprawdzi się najlepiej? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Jakie wymiary szafki pod telewizor?

Urządzając każde pomieszczenie w domu czy mieszkaniu, kierujmy się przede wszystkim funkcjonalnością oraz estetyką. To ostatnie możemy szczególnie uzyskać poprzez właściwe zagospodarowanie wolnej przestrzeni, a także poprzez dbałość o porządek.

Kiedy aranżujemy domową strefę relaksu, pamiętajmy o jej głównych przeznaczeniach – odpoczynku i przyjmowaniu gości. Przygotujmy ją więc tak, aby spełniała swoje najważniejsze funkcje. Najbardziej zwracającym uwagę punktem w pokoju zapewne stanie się pokaźny telewizor, który posłuży do oglądania filmów, grania w gry czy oglądania bajek przez najmłodszych. Sprzęt RTV nie powinien oczywiście zostać umieszczony bezpośrednio na podłodze, ponieważ z łatwością może on ulec zniszczeniu. Zainwestujmy zatem w solidną szafkę RTV pod telewizor. Obecnie na rynku meblowym znajdziemy mnóstwo propozycji stylistycznych oraz wymiarowych proponowanych mebli. Jaka wysokość szafki RTV będzie najlepsza? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas jej wyboru?

Wysokość i szerokość szafki RTV

Wysokość szafki pod telewizor to kwestia niezwykle priorytetowa pod względem komfortu podczas użytkowania sprzętu. Za niska lub za wysoka szafka RTV może stanowić problem, myśląc o właściwym ułożeniu obrazu w trakcie oglądania filmów czy bajek. Koniecznie oszacujmy także pozostałe wymiary szafki pod telewizor tak, aby idealnie wpasowywała się ona w miejsce, które na nią przeznaczyliśmy. Tutaj ważną kwestią stanie się również przeznaczenie mebla.

Powinniśmy zastanowić się nad elementami, które znajdą się na szafce oraz w jej wnętrzu. Dzięki temu dowiemy się, jak dużo półek, a także osobnych szafeczek potrzebujemy w naszym meblu pod telewizor. Podczas zakupu szafki RTV skupmy się koniecznie na jej wyglądzie tak, aby stylem pasowała do całego wystroju wnętrza. Oczywiście nie musi ona być w identycznym kolorze, co pozostałe meble, ale byłoby dobrze, gdyby tworzyła z nimi spójną kompozycję. Bogatą ofertę wysokiej jakości szafek RTV znajdziesz na https://mebi.pl/13-szafki-rtv

Gustowna szafka pod telewizor – jakie dekoracje?

Aranżacja domowej strefy wypoczynkowej nie kończy się na zakupie odpowiednich mebli. Są one oczywiście koniecznością, na podstawie której możemy tworzyć gustowny design całej przestrzeni, ale nie zapominajmy o stylowych dekoracjach, dopełniających całości „przedsięwzięcia”.

Pomyślmy przede wszystkim o przedmiotach, które chcemy, aby były jak najbliżej telewizora, czyli na przykład konsole, pady lub głośniki. Dzięki takiemu rozplanowaniu będziemy mieli pewność, jak dużo miejsca możemy zagospodarować na ciekawe elementy ozdobne oraz rośliny. Na pewno weźmy pod uwagę przedmioty, które są estetyczne do ekspozycji. Zrezygnujmy z bezwartościowych bibelotów, a postawmy na inspirujące zdjęcia rodzinne, pamiątki z podróży czy sentymentalne przedmioty.

Szafka na telewizor prawdopodobnie zostanie umieszczona w zacienionym miejscu pomieszczenia, co oczywiście zrozumiałe ze względu na komfort korzystania ze sprzętu. Przed nami jednak wyzwanie znalezienia roślin, które dobrze odnajdą się w urządzanej przestrzeni. Pomyślmy przede wszystkim o sukulentach, które są łatwe w utrzymaniu i lubią dużo cienia. Świetny może okazać się także zamiokulkas. Jednak rośnie on dość wysoki, dlatego przeznaczmy dla niego nieco więcej miejsca na lub przy szafce pod telewizor.

Jeśli obawiamy się o to, że żywe rośliny nie przetrwają, postawmy na ich sztuczne odpowiedniki. Zwróćmy jednak szczególną uwagę na ich wygląd, wystrzegajmy się sztywnych plastikowych ozdób, wyglądających dość tanio.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie