Zlewozmywak ze stali szlachetnej: poznaj jego najważniejsze zalety

Piotr Kowalczyk
04.09.2020

Zlewozmywak jest tym elementem wyposażenia kuchni, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić to pomieszczenie. Jest niezbędny, ponieważ umożliwia nam m.in. zmywanie naczyń, mycie owoców i warzyw, odlewanie wody z gotowania ziemniaków czy ryżu i wykonywanie wielu innych typowo kuchennych czynności. Na rynku znajdziemy dziś co najmniej kilkanaście rodzajów zlewozmywaków, ale nadal bardzo dużą popularnością cieszy się klasyka, czyli zlewozmywak ze stali szlachetnej. Co o tym decyduje? Jakie są zalety tego zlewozmywaka? Sprawdź w naszym poradniku.

Uniwersalny design

Zlewozmywak ze stali szlachetnej świetnie pasuje do praktycznie każdej kuchni, niezależnie od jej stylu. Będzie dobrze komponować się zarówno z tradycyjną zabudową meblową, jak i z taką bardzo nowoczesną, minimalistyczną. Pod tym względem modele ze stali szlachetnej w kolorze inox zdecydowanie dystansują chociażby popularne zlewozmywaki granitowe, w gruncie rzeczy dość trudne do wkomponowania w kuchni.

Łatwe w utrzymaniu w czystości

Niezaprzeczalną zaletę zlewu ze stali szlachetnej jest to, że w ogóle nie widać na nim żadnych zabrudzeń. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy korzystamy w domu z wody z własnego ujęcia, która często jest zanieczyszczona manganem i żelazem, które zostawiają bardzo brzydkie, rude zacieki. Ich usunięcie z chropowatej powierzchni zlewozmywaka granitowego jest trudne i zwykle nieskuteczne. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku stali szlachetnej, którą można traktować różnego rodzaju środkami chemicznymi czy choćby sodą oczyszczoną i uzyskać spektakularny efekt.

Trwałość

Stal szlachetna idealnie nadaje się do wykonywania zlewozmywaków, ponieważ jest materiałem w pełni odpornym na działanie wilgoci i stały kontakt z wodą, ale też różnego rodzaju kwasami. Nie trzeba się więc obawiać, że na przykład wylewając wodę z ogórków kiszonych do zlewu uszkodzimy jego powierzchnię. Pod względem trwałości i długowieczności stal szlachetna wypada wyjątkowo korzystnie.

Dobra cena

Ten argument również nie jest bez znaczenia. Warto podkreślić, że markowy zlewozmywak ze stali szlachetnej praktycznie zawsze jest tańszy niż granitowy, a często też lepiej wyceniony, niż zlew z konglomeratu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.