Zasłony do salonu i inne dodatki, dzięki którym urządzisz wyjątkowe wnętrze!

Mateusz Nowak
30.04.2021

Dodatki do salonu, takie jak poduszki dekoracyjne, zasłony, czy koce umożliwiają szybką zmianę charakteru wnętrza, bez żadnej ingerencji. Takie rozwiązanie jest stosunkowo tanie, a efekt może przerosnąć oczekiwania! Dzięki dodatkom salon nabiera indywidualnego wyrazu i staje się bardziej przytulny. Dodatki do salonu łatwo wymienić na inne, więc możliwa jest niewielka zmiana wystroju wnętrza na przykład ze względu na zmianę pory roku czy w okresie świąt.

Poduszki ozdobne

Jeśli chcemy wykorzystać jak najwięcej potencjału z dekoracji za pomocą poduszek, powinniśmy zdecydować się na poduszki ozdobne. To praktyczne dodatki do salonu, które nie tylko ładnie wyglądają, ale również służą do wypoczynku jako dodatkowe oparcie dla karku czy rąk. Przytulne poduszki dekoracyjne w salonie ocieplą jego wnętrze, a dzięki stylowi, jaki wybierzemy, podkreślą efektownie każdą aranżację. Niestandardowe kształty niektórych poduszek ozdobnych (okrągłe, prostokątne, inne) może nie zawsze pozwalają na wymianę poszewki, ale nadają wnętrzu wyjątkowości. Poduszki takie również można prać i czyścić. Jeśli marzy nam się motyw mandali do wnętrza w stylu naturalistycznym z elementami kultury wschodu bądź etno, to okrągła poduszka z mandalą będzie idealnym dodatkiem.

Poszewki na poduszki dekoracyjne

Masz już swoje poduszki, które chciałbyś odświeżyć? Możesz dać im drugie życie -  wystarczy, że sprawdzisz wymiary i kupisz do nich odpowiednie poszewki na poduszki dekoracyjne. Wielkim plusem takiego rozwiązania jest to, że poszewki ozdobne można zdjąć do prania lub wymienić za jakiś czas na inne. Poszewki dekoracyjne z falbanami, napisami, gładkie czy o ciekawej teksturze z łatwością umożliwią sympatyczną, a jednocześnie bardzo subtelną zmianę w pomieszczeniu.

Zasłony do salonu - gotowe zasłony na wymiar

Zasłony to kolejny element uzupełniający do salonu, a także innych pomieszczeń w mieszkaniu. Pełnią funkcję ozdobną, ale również mają inne, bardzo praktyczne zastosowanie - osłaniają przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów oraz palącym słońcem w upalne dni. Gotowe zasłony do salonu znajdziemy w różnych rozmiarach i wzorach i kolorach. Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem? Jasne zasłony do salonu nie będą odbierać wnętrzu przestrzeni, dlatego polecane są szczególnie do mniejszych salonów, sprawiają lżejsze wrażenie. Ciemniejsze zasłony, na przykład z motywem roślinnym, sprawdzą się we wnętrzach większych. Ciemniejsza tonacja ma w sobie więcej powagi i elegancji. Ciemne zasłony będą przyciągać więcej uwagi, szczególnie na tle jasnej ściany.

Koce i pledy do salonu

Salon jest miejscem, w którym lubimy przebywać, stanowi swoiste centrum każdego domu. Koce i pledy na kanapę to dodatki nie tylko ozdobne i ładne, ale również umożliwiające spędzenie czasu pod miękkim okryciem poza sypialnią. Koce i pledy są nieodłącznym elementem relaksu w każdym domu. Ze względu na obfitość dostępnych rozmiarów, materiałów i wzorów są dodatkiem, który wyeksponuje styl naszego salonu.

Artykuł powstał we współpracy z room99.pl

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.