Zalety zakupu mieszkania w ścisłym centrum miasta

Piotr Kowalczyk
23.10.2020

Przez lata polski rynek mieszkaniowych charakteryzował się tym, że nabywcy byli szczególnie zainteresowani nieruchomościami położony w dzielnicach obrzeżnych, a wręcz na terenach podmiejskich. Powód? Niższe ceny, bliskość przyrody, mniejszy hałas, wyższa jakość powietrza. Obecnie trend wyraźnie się odwraca o obserwujemy znaczący wzrost popularności mieszkań w ścisłych centrach miast. Taka nieruchomość ma liczne zalety, a te najważniejsze wymieniamy w naszym poradniku.

Dogodna lokalizacja

Jest to najbardziej oczywisty powód, dla którego warto przynajmniej rozważyć zakup mieszkania w ścisłym centrum. Taka lokalizacja gwarantuje dostęp do wszystkich miejskich wygód oraz infrastruktury, bez której trudno jest się obyć na co dzień. Mieszkańcy centrum nie muszą się zastanawiać, czy mają czym dojechać do innych osiedli – w pobliżu ich nieruchomości kumuluje się cała komunikacja zbiorowa.

Na wyciągnięcie ręki są sklepy, przedszkola, apteki, szkoły, ośrodki zdrowia. Świetnie działa Internet, jest dostęp do telewizji kablowej, w ciągu kilku minut można znaleźć się w restauracji czy barze, gdy nie chce nam się gotować. To wszystko sprawia, że mieszkania w ścisłym centrum cieszą się szczególną popularnością nie tylko wśród ludzi młodych, ale też rodzin z dziećmi oraz seniorów.

Łatwy dostęp do rozrywek i kultury

To ważna kwestia dla wielu osób, zwłaszcza tych, które obecnie mieszkają na obrzeżach lub pod miastem i dobrze wiedzą, że zwykłe wyjście do kina może być prawdziwą wyprawą – w dodatku bardzo kłopotliwą. Mieszkając w centrum dużo łatwiej jest zachować bliski kontakt z kulturą, utrzymywać relacje towarzyskie, zabawić się po ciężkim dniu. Nie trzeba się martwić dojazdem, liczyć na czyjąś przysługę czy korzystać z drogich taksówek. To ogromna wygoda.

Pewna inwestycja

Mieszkanie w ścisłym centrum miasta może być bardzo dobrą inwestycją. Wzrost zainteresowania takimi nieruchomościami na pewno nie będzie chwilowy i raczej możemy się spodziewać, że mieszkania w centralnej lokalizacji będą najbardziej poszukiwane przez nabywców także w kolejnych latach. To oczywiście przełoży się na sukcesywny wzrost wartości nieruchomości.

Niższe koszty życia

Paradoksalnie mieszkanie w centrum miasta może być znacznie lepszą opcją dla osób oszczędnych, niż nieruchomość położona w obrzeżnej dzielnicy. Świetna lokalizacja pozwala chociażby zrezygnować czy znacznie ograniczyć częstotliwość korzystania z samochodu. Nie trzeba więc wydawać sporych sum na paliwo i tracić przy tym mnóstwa czasu na tkwienie w korkach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.