Zalety przenośnych toalet

Mateusz Nowak
31.05.2017

Współczesne kabinowe toalety przenośne, jak wiadomo, wykonane są z plastiku. Dlaczego wybór padł właśnie na ten materiał? Rzecz w tym, że niektórym osobom plastik kojarzy się z kruchością, nietrwałością. Czy kabiny toaletowe z plastiku mogą być w związku z tym produktem trwałym i z powodzeniem opierać się działaniu negatywnych czynników? Mogą! Po prostu plastik bywa różny. Do produkcji biotoalet wykorzystywany jest wytrzymały materiał, któremu nie straszne są mrozy, promienie UV oraz wilgoć. Oczywiście, mowa jest tu o wysokiej jakości plastiku.

Jest wiele wytrzymałych i niezawodnych materiałów, z których można by było produkować biotoalety.

Niektóre modele mogą Pastwo obejrzeć na przykład na tej stronie internetowej: http://oktobiz.pl/toalety-przenośne

Dlaczego plastik to materiał priorytetowy? Rzecz w tym, że plastikowa toaleta uliczna pod wieloma względami wygrywa ze swoimi analogami wykonanymi z innych materiałów.

  • Lekkość. Nie zapominajmy, że plastikowe kabinowe toalety przenośne są mobilne. Oznacza to, że można je regularnie przestawiać. Na przykład: drewno lub metal są znacznie cięższe niż plastik, w związku z czym wyroby z nich wykonane trudniej jest przenosić (przewozić).
  • Higieniczność. Biotoalety z plastiku łatwo się myje i, w razie konieczności, dezynfekuje. Nie sprzyjają rozmnożeniu mikrobów, pleśni, grzybów. I tak, one nie rdzewieją!
  • Różnorodność form i rozmiarów. Metoda formowania rotacyjnego pozwala produkować kabiny wszystkich kształtów i rozmiarów dostatecznie łatwo i bez dużych nakładów finansowych. W dzisiejszych czasach można spotkać toalety w najbardziej zwariowanych formach i kolorach, ale jest to raczej wyjątek a nie reguła. Mimo wszystko przeważają głównie klasyczne kształty i kolory.
  • Oszczędność. Produkcja przenośnych toalet z plastiku jest tańsza niż z wielu innych materiałów.
  • Praktyczność. Plastikowa kabina toaletowa nie tylko jest łatwa w utrzymaniu, ona nie wymaga malowania ani innych zabiegów. I, jeśli do produkcji wykorzystany został wysokiej jakości materiał, to z czasem kolor nie wyblaknie.
  • We współczesnych kabinach plastikowych montowane są również dachy ze specjalnego plastiku, który przepuszcza światło.
  • Plastikowa kabina nie będzie się tak nagrzewać na słońcu jak metalowa, oraz pęcznieć od deszczu jak drewniana.

Współczesna kabinowa toaleta uliczna pod względem funkcjonalności nie ustępuje stacjonarnej toalecie publicznej. Można w niej również zamontować zlew, umywalkę, powiesić wieszaki na odzież itd. Dodatkowo zawsze istnieje możliwość podłączenia do sieci elektrycznej i kanalizacji. I, oczywiście, publiczne plastikowe kabiny posiadają niedużą, ale znaczącą zaletę: w razie konieczności mogą Państwo ją zawsze przestawić lub w ogóle przewieźć w inne miejsce. Estetyka, komfort i ekologiczność – oto, co otrzymujemy na dzień dzisiejszy, korzystając z takiej kabiny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie