Zalety kompleksowego remontu mieszkania

Jerzy Biernacki
11.10.2021

Remont mieszkania jest nie tylko bardzo wyczerpujący psychicznie, ale też kosztowny. Nie dziwi zatem, że wiele osób decyduje się przeprowadzić go etapami, zaczynając np. od najbardziej zużytego pomieszczenia, w następnym roku remontując łazienkę, później kuchnię itd. Jeśli jednak finanse nie stanowią kluczowego problemu, to lepszym pomysłem będzie przeprowadzenie kompleksowego remontu mieszkania. Jakie wynikają z tego korzyści? Sprawdź w naszym poradniku.

Przemęczysz się i z głowy

Przeprowadzanie remontu etapami oznacza skazanie się na te same niewygody kilkakrotnie w perspektywie np. 2-3 lat. Remont jest na tyle męczący i uciążliwy dla wszystkich domowników, że naprawdę lepiej jest go wykonać raz i zapomnieć o wszystkim na kolejne lata, ciesząc się odświeżony, bardzo estetycznym wnętrzem. Wyobraź sobie, że musisz regularnie szukać ekipy, znosić niesolidność i nieterminowość fachowców, sprzątać po nich i tak w kółko. To mało sympatyczna perspektywa, prawda?

Przewidywalny koszt remontu

Wiele osób sądzi, że rozkładając remont na kilka etapów oszczędza pieniądze, a przede wszystkim chroni budżet domowy przed nadmiernym uszczupleniem. W rzeczywistości jednak takie rozwiązanie praktycznie zawsze okazuje się być droższe.

Po pierwsze: wynajmując jedną ekipę do kompleksowego remontu mieszkania możesz skuteczniej negocjować cenę.

Po drugie: kupując materiały budowlane i wykończeniowe jednorazowo nie ryzykujesz wzrostu ich cen w przyszłości, co jest praktycznie pewne.

Po trzecie: z góry wiesz, ile będzie Cię kosztować remont mieszkania, dzięki czemu możesz świadomie wybrać konkretne rozwiązania i dopasować zakres prac do swoich możliwości finansowych oraz oczekiwań estetycznych.

Pełna satysfakcja z efektu prac

Nie ma nic gorszego niż przeprowadzenie uciążliwego remontu, po którym stan i wygląd mieszkania wciąż pozostawia wiele do życzenia. Będziesz mieć wówczas frustrujące poczucie, że cały ten wysiłek – psychiczny, fizyczny i finansowy – był kompletnie bez sensu.

Załóżmy, że zainwestujesz w remont salonu, ale już nie korytarza. To, że salon wygląda świetnie nie będzie mieć aż takiego znaczenia w sytuacji, gdy wszyscy goście najpierw będą musieli przejść przez stary, podniszczony korytarz, co od razu negatywnie wpłynie na ich odbiór mieszkania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.