Zabezpiecz produkty folią stretch – szybko i bezpiecznie

Mateusz Nowak
27.11.2019

W procesie zakupowym odpowiednie zabezpieczenie produktu jest jednym z kluczowych elementów. To, czy towar trafi do klienta w idealnym stanie, w dużej mierze zależy od tego, czy został właściwie spakowany do wysyłki. Z pomocą przychodzi folia stretch – szybki i bezpieczny sposób na zapakowanie niemal każdego produktu.

Co to jest folia stretch i do czego służy?

Folia stretch cechuje się elastycznością i termoplastycznością. Może być produkowana metodą rozdmuchu i wówczas uzyskuje się produkt wysokiej jakości, bardzo rozciągliwy i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Stretch może być też wytwarzany metodą wylewu maszynowego „cast”. Powstająca wtedy folia jest bardzo elastyczna oraz odporna na rozerwanie i przebicie. Ten rodzaj stretchu używany jest przede wszystkim do zabezpieczania palet.

Ze względu na sposób pakowania wyróżniamy: 

  • folię stretch ręczną – ma najmniejszą grubość i służy do ręcznego pakowania produktów o obłych kształtach, jak np. butelki; grubszą folią okrywa się m.in. elementy metalowe czy cegły; 
  • folię stretch maszynową – przeznaczona jest do zabezpieczania palet metodą maszynową przy użyciu owijarek automatycznych i półautomatycznych; 
  • folię stretch Jumbo – jest to wysokiej jakości folia wielowarstwowa, która cechuje się dużą kleistością i odpornością na niekorzystne warunki pogodowe.

Do pakowania i magazynowania

Folia stretch doskonale nadaje się do pakowania ładunków na paletach. Zwiększa ich stabilność podczas transportu i bezpieczeństwo, chroniąc nie tylko przed uszkodzeniem, ale także przed kradzieżą.

Tworząc nieprzepuszczalną i wodoodporną powłokę, chroni magazynowane towary przed wilgocią, kurzem i niekorzystnym zapachem. W przypadku ładunków składowanych na zewnątrz folia stretch tworzy skuteczną barierę ochronną przed deszczem i promieniowaniem UV.

Folia stretch jest odporna na przebicia punktowe i wygodna w użytkowaniu dzięki dużej kleistości, która ułatwia proces owijania i pakowania. Jednocześnie wyróżnia się wysoką przejrzystością, co umożliwia odczytanie etykiet znajdujących się pod warstwą folii. Jeśli folia ma się nie brudzić, a zawartość palety pozostać tajemnicą, warto wybrać czarną folię stretch.

Istnieje także folia stretch perforowana przeznaczona do pakowania produktów świeżych, wymagających odpowiedniej wentylacji (m.in. kwiaty, warzywa i owoce). Sprawdza się również w przypadku produktów, które trzeba szybko schłodzić tuż po wyprodukowaniu (np. mrożonki).

Bezpieczny transport i przeprowadzka

Folia stretch jest materiałem bardzo uniwersalnym. Można w nią zapakować nie tylko duże ładunki przewożone na paletach, ale także mniejsze paczki i to zarówno o regularnych, jak i nietypowych kształtach.

Stretch zapobiega też powstawaniu rys na zabezpieczonych nim powierzchniach, co jest szczególnie przydatne przy transporcie mebli podczas przeprowadzki.

Stretch – gdzie kupić i ile kosztuje?

Folia stretch u producenta (sklep.grala.com.pl) dostępna jest w wielu wariantach, zarówno jeśli chodzi o wagę (która może się wahać od 1,2 do 3,2 kg), długość (od 150 do 250 m), jak i kolor (najczęściej występuje przezroczysta, czarna i biała folia stretch). W przypadku folii stretch, cena zależy m.in. od rodzaju folii, jej parametrów czy jakości i rozpoczyna się już od  ok. 17 zł/rolkę.

Folia stretch stanowi doskonały sposób, by szybko i bezpiecznie zapakować do transportu niemal każdy przedmiot, niezależnie od jego kształtu i wielkości. Warto wybrać produkty najwyższej jakości oferowane w atrakcyjnych cenach przez producenta folii, firmę Grala. Zyskamy spokój i pewność, że każdy ładunek dotrze do celu w idealnym stanie.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.