Wyprowadzka na czas remontu – kiedy warto się na to zdecydować?

Marek Szydełko
30.09.2021

Zdecydowana większość właścicieli nieruchomości zlecających ich remont nawet nie myśli o tym, aby wyprowadzić się np. do hotelu na czas prowadzenia prac. Na pewno jednak warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę, a szczególnie w sytuacjach, które omawiamy w naszym poradniku. Dowiedz się, kiedy i dlaczego wyprowadzka na czas remontu ma jak najbardziej sens, a wręcz jest rekomendowana.

Gdy planujesz remont generalny z wymianą instalacji

W takim przypadku naprawdę rozsądnie będzie połączyć remont z krótkim wypoczynkiem. Wymiana instalacji oznacza, że domownicy nie będą mogli korzystać z łazienki czy z kuchni, a w takich warunkach trudno się funkcjonuje – proszenie sąsiadów o pomoc w tym zakresie jest też dość kłopotliwe i krępujące. Lepiej więc wyprowadzić się z mieszkania przynajmniej na czas zakończenia robót hydraulicznych i glazurniczych.

Gdy masz małe dzieci

Małe dzieci nie powinny przebywać w remontowanym mieszkaniu. Byłyby narażone na wdychanie pyłów, które dla tak młodych organizmów mogłyby być szczególnie szkodliwe. Poza tym dochodzi tutaj jeszcze kwestia ogólnie niskiego poziomu higieny – nikt przecież nie będzie stale biegać za fachowcami i myć podłóg.

Gdy nie chcesz się dodatkowo denerwować

Remont mieszkania jest bardzo stresujący, nawet jeśli uda się znaleźć ekipę, która wie, co robi. Dokładanie sobie kolejnych nerwów związanych z ciągłym obserwowaniem bałaganu i demolowaniem starych elementów wyposażenia nie jest Ci do niczego potrzebne. Jeśli ekipa dysponuje szczegółowym projektem, to naprawdę wystarczy co 1-2 dni zajrzeć do mieszkania i skontrolować postęp prac, bez nieustannego patrzenia wykonawcom na ręce.

Gdy to ekipa odpowiada za bieżące sprzątanie po sobie

Jeśli masz naprawdę dobrych wykonawców, którzy wiedzą, że poza wysoką jakością prac muszą zagwarantować także utrzymanie porządku wokół siebie, to nie ma potrzeby, aby im bez przerwy towarzyszyć. Ustal z ekipą, że będzie na bieżąco sprzątać największe zabrudzenia oraz wynosić np. worki i gruz do podstawionego kontenera. Dzięki temu po powrocie do mieszkania nie zastaniesz w nim Armagedonu.

Wyprowadzka na czas remontu jest też naturalną decyzją w sytuacji, gdy i tak masz zaplanowany urlop w tym terminie. Wykorzystaj go, aby wypocząć i z nową energią zabrać się za urządzenie odświeżonego mieszkania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.