Wyposażenie kuchni domowej, jak u profesjonalistów

Maciej Piwowski
12.10.2020

Remontując dom lub planując dopiero zagospodarowanie pomieszczeń w oddanym do użytku mieszkaniu, szczególną uwagę należy poświęcić kuchni. To tutaj znajduje się serce całego domu i to tutaj spędza się dużo czasu, na gotowaniu, jedzeniu i rozmowach z domownikami czy gośćmi. Kuchnia powinna być nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna.

Wyposażenie niezbędne w kuchni

Planując zabudowę kuchni, warto pamiętać o wyposażeniu, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Mowa tutaj zarówno o sprzęcie AGD, meblach, jak i reszcie sprzętu kuchennego wraz z akcesoriami kuchennymi. Zakup wszystkich tych rzeczy powinien być dokładnie przemyślany, by końcowe wyposażenie kuchni okazało się ze sobą spójne i dobrze zaplanowane, niczym wyposażenie kuchni gastronomicznej, która często świeci przykładem przy doborze odpowiednich sprzętów kuchennych w domowym zaciszu.

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiednich mebli kuchennych, z przemyślanymi miejscami na podstawowy sprzęt AGD, jak lodówka czy kuchenka. Wybierając meble do kuchni, należy przemyśleć także to, gdzie ulokujemy zlewozmywak, a także jak dużą powierzchnię roboczą chcemy mieć. Kolejnym ważnym aspektem w wyborze mebli do kuchni jest ilość miejsc do przechowywania. Jeśli już wszystko mamy zaplanowane, ostatnią rzeczą będzie dobór koloru i materiału wykonania mebli kuchennych.

Kuchnia wyposażenie powinna mieć przemyślane, a niezbędnymi sprzętami AGD w niej są:

  • Lodówka
  • Kuchenka z piekarnikiem
  • Zlewozmywak

Jeśli stawiamy na wygodę i funkcjonalność, na wyposażeniu kuchni nie powinno zabraknąć także takich sprzętów jak:

  • Zmywarka
  • Mikrofalówka
  • Okap

Profesjonalne wyposażenie kuchni

Bardzo nowoczesnym i designerskim rozwiązaniem do kuchni, jest wyposażenie jej w płytę indukcyjną, którą można zakupić w sprawdzonych sklepach https://comitor.pl od sprawdzonych producentów. Wyposażenie gastronomii nie może się też obejść bez okapu kuchennego, który jest bardzo pomocny podczas gotowania, a jednocześnie chroni nasze meble i powierzchnie przed nadmierną wilgocią i tłuszczem unoszącym się wraz z parą, pochłaniając przy tym wszelkie nieprzyjemne zapachy. W zależności od upodobań istnieje wiele rodzajów okapów, dzięki czemu bez problemu dobrać można taki, który świetnie wpisze się w estetykę projektowanej kuchni, jednocześnie będąc jej ozdobą. Wymienić tutaj można okapy do zabudowy, naścienne, wyspowe, zintegrowane z płytą grzewczą czy sufitowe. Niezależnie od wyboru, profesjonalne wyposażenie kuchni, w tym okap, zwłaszcza o nowoczesnym wyglądzie, sprawi dobre wrażenie na gościach, pozostając przy tym bardzo funkcjonalnym sprzętem.

Zlewozmywak to kolejny sprzęt, któremu warto poświęcić więcej uwagi. W zależności od tego, jak często i jak dużo do zmywania mamy, powinniśmy dobrać wielkość zlewozmywaka. Jedno czy dwukomorowy – wybór należy do nas. Prócz tego, warto skupić się także na materiale, z jakiego chcemy by był wykonany nasz zlewozmywak. Najpopularniejsze na rynku wciąż są zlewozmywaki stalowe. Jednak coraz większą popularność zyskują zlewozmywaki granitowe, które są dodatkowo bardzo ozdobne, a także zlewozmywaki ceramiczne, które stanowią połączenie tradycji z nowoczesnością.

Profesjonalne wyposażenie gastronomii potrafi być świetną inspiracją dla wyposażenia kuchni w domu. Nic dziwnego, że coraz częściej w mieszkaniach spotyka się przy zlewozmywakach profesjonalne baterie kuchenne, które swoją funkcjonalnością dorównują tym w kuchniach drogich restauracji. Wyciągana wylewka, możliwość ustawiania ciśnienia i szerokości strumienia wody, obrotowa wylewka. A nawet baterie, które potrafią podawać wrzątek czy filtrować wodę – to tylko część z przykładów, jakie można zauważyć obecnie w kuchniach w mieszkaniach.

Jeśli za główny cel przy wyposażeniu kuchni postawimy sobie funkcjonalność, a dopiero na drugim miejscu postawimy wygląd, z pewnością uzyskamy bardzo efektowną kuchnię, w której przyjemnie będzie się nam przygotowywało posiłki i je konsumowało. Przemyślane projekty kuchni to podstawa dobrze zaprojektowanego mieszkania.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.