Wygodny sen dla Twojego zdrowia

Krzysztof Jagielski
24.02.2021

Dobry sen wpływa niezwykle dobrze na nasze zdrowie. Można powiedzieć, że właściwy sen jest w pewnym sensie lekiem dla naszego ciała. Nasz organizm bowiem może się w jego czasie regenerować, nam pozwalając się odprężyć i nabrać sił. Od jakości snu zależy zatem nie tylko nasz komfort i samopoczucie, ale również to jakim zdrowiem się cieszymy i czy jest ono trwałe.

Zaburzenia snu mogą być niebezpieczne

            Problemy ze snem z jednej strony mogą świadczyć o poważnych schorzeniach, z drugiej również mogą do takich schorzeń prowadzić. Zmęczony i niewyspany organizm to bardzo często znacznie większe ryzyko rozmaitych infekcji, a także osłabienie, które będzie powodowało podatność na wiele chorób. Dlatego właśnie właściwy sen o odpowiedniej długości i bez większych zakłóceń jest tak bardzo istotny i nie powinniśmy jego znaczenia w żadnym wypadku bagatelizować.

Wybierz komfortowe łóżko

            Wybór łóżka to absolutna podstawa. Powinniśmy przede wszystkim dobrać odpowiedni rozmiar. Dla pojedynczej osoby to minimum 80x200, ale rama łóżka na pewno musi być większa jeżeli będziemy na nim spali we dwoje. W takim wypadku absolutnym minimum wydaje się być 140x200, ale w większości przypadków jeżeli tylko mamy możliwość i tak warto zdecydować się na nieco większe rozmiary. Również istotny jest materiał wykonania ram łóżka, choć tu znacznie więcej zależy jedynie od naszych upodobań. W większości wypadków decydujemy się na ramy drewniane. W tym wypadku dobrze wybrać drewno lite. Są również jednak osoby, którym znacznie wygodniej się wypoczywa w otoczeniu chociażby metalowej ramy łóżka. Sprawia ona znacznie solidniejsze wrażenie i często rzeczywiście wystarczyć nam może na dłużej. Łóżka kupić możemy w sklepie fabrykasypialni.pl – to niezwykle duży wybór łóżek w różnych rozmiarach, wykonanych ze zróżnicowanych materiałów.

Materac – podstawa wygodnego snu

            Sama rama łóżka rzecz jasna jest bardzo istotna, ale równie ważny jest materac, na którym będziemy spali. Dzięki temu, że będzie on wygodny, czekają nas miłe godziny niczym niezakłóconego snu, a przede wszystkim przyjemne poranki, w których budzić się będziemy pełni energii i wypoczęci. W przypadku słabej jakości materaca niestety zwykle liczyć trzeba się ze zmęczeniem i bólami, chociażby w kręgosłupie.

            Dzisiejsza gama materacy do wyboru daje nam wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, takich jak chociażby specjalne termopianki, które pod wpływem naszego ciała rozprężają się lub sprężają dając w nocy maksymalny komfort snu, dostosowany do naszych potrzeb.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.