Wózek spacerowy – jak wybrać ten idealny?

Marek Szydełko
26.08.2022

Sezon wakacyjny w pełni! Szukasz wózka spacerowego dla swojego dziecka, by móc maksymalnie wykorzystać letni czas? Spacery po okolicy, wycieczki po parku, lesie i innych terenach zielonych – możesz podjąć się wszystkich tych aktywności ze swoim maluszkiem pod warunkiem, że wyposażysz się w dobry wózek dziecięcy. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów? Podpowiadamy.

Lekki wózek spacerowy

Jedna z najważniejszych cech idealnej spacerówki to… lekkość! Wózek spacerowy o małej wadze będzie świetnym wyborem zarówno dla rodziców, którzy większość wakacyjnego czasu spędzają w mieście, jak i tych, którzy planują częste wypady na wieś. Nie wierzysz, że to możliwe? Wiodący producenci są coraz bardziej świadomi potrzeb współczesnych rodzin, dlatego ich najnowsze produkty – wózki dziecięce – są odpowiedzią na rozmaite wymagania czy oczekiwania klientów. Lekka, a jednocześnie solidna, wygodna i łatwo składająca się spacerówka na różne tereny to w dzisiejszych czasach artykuł, jaki możesz kupić. Nie masz doświadczenia w tym temacie? Spokojnie, doradcy klienta w sklepie dziecięcym powinni bez trudu dobrać dla Ciebie i Twojego maluszka idealny wózek.

Spacerówka z funkcją składania

Funkcja składania wózka spacerowego zyskuje na znaczeniu, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy zdecydowana większość osób posiada własny samochód. Dzięki niemu rodzice z dzieckiem mogą w wolnym czasie udać się dokądkolwiek tylko zechcą. Składana spacerówka to ogromne udogodnienie! Warto jednak przed zakupem sprawdzić, jakie rozmiary wózek osiąga po złożeniu, a kolejno, czy na pewno zmieści się w bagażniku naszego auta. O ile w przypadku większych pojazdów kwestia ta jest tylko zalecana, o tyle w małych samochodach już obowiązkowa.

Najlepszy wózek spacerowy

Prawda jest taka, że dla każdego definicja idealnego wózka spacerowego będzie brzmiała inaczej. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych potrzeb i preferencji (parametry, funkcjonalności, estetyka wykonania produktu i sam design), a także od budżetu. Ceny spacerówek są różne. Aktualnie niezły wózek spacerowy kupisz nawet za niecałe 600 zł, ale na rynku są też modele, których cena wynosi około 3000 zł. Do tego trzeba doliczyć drobne akcesoria do wózków, jak np. parasolka do spacerówki.

Marki wózków spacerowych, które cieszą się ogromnym uznaniem wśród rodziców to na pewno: Cybex, Kinderkraft, X-lander, Bebetto, Anex. Kupując idealną spacerówkę, zwróć na nie uwagę.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie