Wnętrze w stylu Hampton: co je cechuje?

Remigisz Szulc
09.07.2024

Styl Hampton, inspirowany nadmorskim klimatem luksusowych domów na Long Island w stanie Nowy Jork, to coraz modniejszy trend w designie wnętrz. Wyróżnia go połączenie elegancji z komfortem, dzięki czemu wnętrze z jednej strony prezentuje się bardzo efektownie, a z drugiej ma stricte domowy charakter. Głównym cechom wnętrza w stylu Hampton przyglądamy się w naszym poradniku.

Kolorystyka

Podstawą kolorystyki wnętrz w stylu Hampton jest czysta biel, która tworzy dobre tło dla bardziej wyrazistych dodatków. Innym ważnym kolorem jest błękit, inspirowany morzem i niebem. Można również zastosować elementy turkusu, beżu, jasnej szarości oraz odcienie drewna.

Materiały i tekstury

Styl Hampton bazuje na naturalnych materiałach, takich jak drewno, wiklina, rattan i len. Te elementy nie tylko dodają wnętrzu ekskluzywności, ale też wyraźnie je ocieplają, dzięki czemu czujemy się w nim bardzo komfortowo.

Styl ten wykorzystuje miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny, takie jak bawełna, len i jedwab. We wnętrzu nie może zabraknąć pledów, poduszek i zasłon.

Meble

Meble wykonane z drewna, szczególnie w jasnych odcieniach lub pomalowane na biało, są typowe dla tego stylu. Można również spotkać meble w odcieniach szarości i naturalnego drewna.

Akcesoria

Ważne jest to, aby wprowadzić do wnętrza morskie akcenty, takie jak muszle, koralowce, liny i inne dekoracje inspirowane morzem.

Jeśli chodzi o oświetlenie, to wykorzystujemy duże lampy z naturalnymi abażurami oraz lampiony, które dodają wnętrzu charakteru i tworzą przyjemny nastrój.

Warto również postawić na obrazy i zdjęcia przedstawiające nadmorskie krajobrazy, jak sceny z plaży czy mapy nawigacyjne.

Kluczowe dla stylu Hampton jest to, aby operować dodatkami w sposób, który nie doprowadzi do „zagracenia” przestrzeni. Styl ten charakteryzuje się przestronnością, dużą ilością naturalnego światła i tworzeniem doskonałych warunków do wypoczynku.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie