Wiertarko-wkrętarka, czyli jedno narzędzie do wielu zastosowań

Piotr Kowalczyk
24.10.2022

W domu każdego majsterkowicza powinny znaleźć się podstawowe narzędzia umożliwiające samodzielne przeprowadzenie różnych prac. Chcąc zaoszczędzić nie tylko miejsce, ale też pieniądze, warto celować w narzędzia o uniwersalnym przeznaczeniu. To kryterium doskonale spełnia wiertarko-wkrętarka, która jest niezastąpiona przy realizacji najróżniejszych robót w domu, w garażu czy w ogrodzie.  

Znakomita funkcjonalność

Wiertarko-wkrętarki należą do grupy najchętniej wybieranych elektronarzędzi. Zastępują dwa podstawowe sprzęty, niezbędne nie tylko w domu, ale też na placu budowy, czyli oczywiście wiertarkę oraz wkrętak elektryczny.

Jeszcze do niedawna można było spotkać się z opinią, że wiertarko-wkrętarki są propozycją wyłącznie dla majsterkowiczów. To już nieaktualne. Dziś z takiego sprzętu korzystają również profesjonaliści. Bez problemu znajdziemy modele, które pod względem wydajności i prędkości obrotowej silnika mogą konkurować nawet z mocnymi wiertarkami. Mało tego: w ofertach czołowych producentów są już dostępne wiertarko-wkrętarki z udarem, które umożliwiają szybkie i łatwe wykonanie otworu w zbrojonym betonie.

Kluczową zaletą wiertarko-wkrętarki jest to, że mamy tutaj do czynienia z elektronarzędziem akumulatorowym. Dzięki temu nie potrzebujemy bezpośredniego dostępu do źródła zasilania. Urządzenie świetnie sprawdza się w ciasnych zakamarkach i wszędzie tam, gdzie użycie zwykłej wiertarki byłoby utrudnione lub wręcz niemożliwe. Zwracamy również uwagę na niewielką masę własną wiertarko-wkrętarki, co bardzo ułatwia operowanie nią np. na wysokości.

Wiertarko-wkrętarka stanowi więc doskonały kompromis między wydajnością, użytecznością a komfortem pracy.

Przykładowe zastosowania wiertarko-wkrętarki

Wiertarko-wkrętarka to jedno z tych urządzeń, dla których bez problemu można znaleźć co najmniej kilka zastosowań. Wykorzystasz ją np. do:

  • wieszania obrazków, zdjęć,
  • skręcania mebli, kabiny prysznicowej etc.,
  • prowadzenia różnego rodzaju prac budowlanych,
  • mieszania kleju, zaprawy,
  • zbudowania domku narzędziowego w ogrodzie,
  • prac ciesielskich i stolarskich,
  • różnych prac przy samochodzie, np. polerowania karoserii przy użyciu specjalnej nasadki.

Narzędzie, które możesz mieć zawsze pod ręką

Mobilność wiertarko-wkrętarki to jedna z największych zalet tego sprzętu. Po zapakowaniu urządzenia do oryginalnej walizki, wraz z ładowarką, zapasowym akumulatorem, zestawem bitów i wierteł, możesz zabrać ją na budowę, działkę czy do kogoś znajomego, komu masz pomóc w różnych pracach. Walizka ułatwia utrzymanie porządku, dzięki czemu wszystkie elementy zestawu są łatwo dostępne i nie zgubią się w garażu czy w pomieszczeniu gospodarczym.

Szukasz wiertarko-wkrętarki dla siebie? Postaw na jakość marki DeWalt

DeWalt to amerykański producent elektronarzędzi, który cieszy się doskonałą opinią wśród profesjonalistów. Firma została założona w 1924 roku i od początku stawia przede wszystkim na jakość.

Wiertarko-wkrętarka DeWalt nie jest najtańszym wyborem, za to na pewno jednym z najlepszych z punktu widzenia osób, które szukają sprzętu niezawodnego, trwałego, bezpiecznego i komfortowego w codziennym użytkowaniu, a przy tym na lata.

Czy wiesz, że…

wiertarko-wkrętarki DeWalt są objęte aż 3-letnią gwarancją fabryczną? To dostateczne potwierdzenie najwyższej jakości sprzętu amerykańskiego producenta.

Jeśli szukasz urządzenia do domu, znakomicie sprawdzającego się w majsterkowaniu, ale równie dobrego do prac budowlanych, to zwróć uwagę na wiertarko-wkrętarkę DeWalt DCD791P2. Jest to najlepiej sprzedający się model z gamy DeWalt o napięciu 18V, z mocnym bezszczotkowym silnikiem i regulacją momentu obrotowego w aż 15 różnych pozycjach.

Wiertarko-wkrętarkę DeWalt DCD791P2 w praktycznym zestawie z walizką, ładowarką, dwoma akumulatorami, zaczepem do paska i uchwytem magnetycznym oraz bitami kupisz w sklepie internetowym Domitech.pl, w dobrej cenie i z gwarancją otrzymania oryginalnego produktu pochodzącego z oficjalnej, regionalnej dystrybucji, objętego pełną gwarancją producenta.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie