Wielofunkcyjne sofy a nowoczesny salon

Antoni Kwapisz
04.09.2018

Czasy meblościanek i retrowersji meblowych odeszły do lamusa. Teraz praktycznie każdy szuka nowoczesnych rozwiązań i multifunkcjonalności w swoich wnętrzach. Właściwie każdy poszukuje czegoś nowoczesnego, ale stawia na niezbyt dobrą jakość. Jasne, Ikea to pewien kompromis, jeśli chodzi o meble, ale przecież za niewiele więcej można dostać dużo lepszy mebel z topowych materiałów. Wszystko to z polskich fabryk! Zobaczcie, jak wybrać wielofunkcyjne szafy i sofy do Waszego mieszkania.

Salon – podział przestrzeni

Urządzenie salonu bardzo często spędza sen z powiek, bo duży pokój to wizytówka każdego mieszkania. To tam odpoczywamy z rodziną, spożywamy wspólne posiłki i co najważniejsze – przyjmujemy gości. Mając do dyspozycji ograniczoną przestrzeń warto wydzielić strefy. Jeden fragment a nawet kąt pokoju z odpowiednio dobranym biurkiem może służyć jako małe i domowe miejsce pracy. Jeśli o kawowy stolik, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest dobór stolika rozkładającego się. Dzięki temu w ramach potrzeb możemy zmienić jego rozmiar. Podobnie sytuacja ma się z większym stołem na posiłki. Jeśli chodzi o sofę, to warto wybrać opcję z ukrytymi schowkami na zapasową pościel, ubrania czy rzadziej używane bibeloty. Wszelkie dodatkowe ruchome nagłówki i zagłówki będą dodatkowym atutem.

Nie oszczędzaj na sofie!

Kanapa to element wyposażenia, na którym nie warto specjalnie oszczędzać. Dlaczego? Ma służyć przez wiele lat i być przede wszystkim wygodna. Jeśli zdecydujemy się wersję smart, to dzięki wielofunkcyjności łatwo zamienić ją w dodatkowe łóżko dla gości. Podobne rozwiązanie może być zastosowane w sypialni. Warto pomyśleć o sofie na wymiar, w której dobrać można każdy jeden szczegół tzn. rozmiar i typ zagłówków, podgłówków i podłokietników. Liczy się także rozmiar, przecież nie potrzeba trzyosobowej rodzinie wielkiego narożnika rozkładanego, który pomieści nawet 8 osób.

Szafa a przechowywanie rzeczy

W dobie konsumpcjonizmu w ciągu krótkiego okresu czasu można z łatwością zauważyć, że w naszych schowkach brakuje miejsca. Jak temu zaradzić? Najpierw warto pozbyć się rzeczy niepotrzebnych, ale warto pomyśleć o kupnie odpowiedniej szafy. Najważniejszym aspektem i myślą przewodnią zakupów w tym wypadku powinno być oszczędzenie przestrzeni w mieszkaniu przy jednoczesnym uzyskaniu mini magazynu, w którym schowamy niemalże wszystko. Dobrze zainstalować szafę rozsuwaną przeznaczoną do montażu. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy mamy spory przedpokój mamy miejsce w sypialni. Oczywiście salon też nadaje się na montaż tego typu umeblowania, choć tam bardziej proponowałbym zainstalowanie szafy narożnej, która zajmuje mniej miejsca, a w pełni wykorzystuje przestrzeń narożnika pokoju. Nawet przy niedużej grubości szafy jest to wręcz niesamowite wykorzystanie przestrzeni – od podłogi aż do sufitu! Ponadto można zdecydować się na estetyczne i duże lustro na jednych z drzwi szafy.

Można zdecydować się na opcję zupełnie budżetową i kupno odpowiednich pudełek kartonowych i wieszaka na kółkach. Tutaj też mamy do czynienia z oszczędnością, a niski koszt zachęca młodych ludzi, a przede wszystkich studentów mieszkających na stancjach.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie