Welur we wnętrzach – sprawdź, dlaczego warto wprowadzić ten materiał

Andrzej Winnicki
07.10.2021

Welur nigdy nie był materiałem powszechnie stosowanym we wnętrzach mieszkalnych. Raczej utożsamiamy go z kokpitami samochodów, lokalami usługowymi, ewentualnie mieszkaniami urządzonymi w bardzo oryginalny sposób. Tymczasem welur śmiało może być wybierany przez fanów różnych standardowych stylów wykończenia. Warto się do niego przekonać, a najważniejsze argumenty, które za tym przemawiają znajdziesz w naszym poradniku.

Welur jest bardzo elegancki

To ważna zaleta tego materiału, a szczególnie wtedy, gdy zestawimy ją z bardzo atrakcyjną ceną tego materiału. Welur jest znacznie tańszy niż skóra, natomiast w wielu wnętrzach może się prezentować nawet bardziej elegancko czy wręcz luksusowo. To super wybór dla osób, które planują urządzić wnętrze w stylu np. glamour czy wielkomiejskim.

Pasuje do różnych kierunków w designie wnętrz

Welur jest na tyle uniwersalnym materiałem, że spokojnie można z nim eksperymentować zarówno we wnętrzach glamour, jak i skandynawskich, nowoczesnych, loftowych czy nawet industrialnych. Duży wpływ na to ma fakt, iż tkaniny welurowe są dostępne w ogromnym wyborze wariantów kolorystycznych.

Jest bardzo przyjemny w dotyku

Welur trudno jest pomylić z jakimkolwiek innym materiałem. Ta bardzo przyjemna w dotyku tkanina idealnie nadaje się do wykańczania nią mebli wypoczynkowych, w tym sof czy foteli. Można również pomyśleć o wyłożeniu welurem zagłówka łóżka w sypialni czy całej ściany, co na pewno doda pomieszczeniu ekstrawaganckiego, ale jednocześnie eleganckiego wyglądu.

Ociepla pomieszczenie

Welur rekomendujemy przede wszystkim do tych pomieszczeń, które z uwagi na znaczną wysokość oraz nowoczesny styl wykończenia sprawiają wrażenie zimnych, nieprzyjaznych, mało rodzinnych. W takiej sytuacji wystarczy tylko umieścić w pomieszczeniu np. welurowy fotel, podnóżek czy dywanik, aby cała przestrzeń natychmiast wydała się cieplejsza, przytulniejsza.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że welur można wprowadzić do wnętrza na różne sposoby – czy to pod postacią obić meblowych, dywanów, narzut, poduszek, materiału do wykończenia ściany czy rożnego rodzaju dodatków.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.