W jakie akcesoria do bram przesuwnych warto zainwestować?

Antoni Kwapisz
18.01.2021

Każdy posiadacz własnego garażu chciałby cieszyć się sprawną, płynnie działającą i niezawodną bramą garażową. Aby nasza brama przesuwna funkcjonowała bez zarzutu, dobrze jest zainwestować w elementy wysokiej jakości.

  1. Jakie jest znaczenie rolek do bram przesuwnych?
  2. Jak wybrać prowadnice do bramy przesuwnej?
  3. Pozostałe akcesoria do bram przesuwnych.

Podpowiadamy, o jakich elementach nie możemy zapomnieć, gdy chcemy korzystać z naszej bramy garażowej jak najdłużej.

Jakie jest znaczenie rolek do bram przesuwnych?

W wielu sklepach znajdziemy rolki do bram przesuwnych. Są one niezwykle istotne, gdyż są niezbędne do właściwego zamocowania pozostałych elementów konstrukcji. Rolki do bram przesuwnych powinny być jak najlepszej jakości – wyróżniać się spośród innych modeli wysoką odpornością na ścieranie oraz rdzę. Zdecydować się możemy na rolki jezdne łożyskowane, które posiadają dodatkową oprawę, co zapewnia długotrwałe i komfortowe użytkowanie bram przesuwnych. Do bram podwieszanych najlepiej jest wy

Jak wybrać prowadnicę do bramy przesuwnej?

Bramy przesuwne powinny posiadać prowadnice o doskonałej jakości. Jest to niezbędne minimum, by nasza brama działała bez zarzutu. Ważne, by prowadnice wykonane były z trwałych materiałów, dzięki czemu nie będą narażone na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Dzięki temu, że są starannie wyprofilowane, mogą zapewnić bezgłośną pracę. Wpływa to również na sprawność ich działania, gdyż zapobiegają uciążliwemu zacinaniu. Prowadnice są elementem bram, które są najbardziej eksploatowane, dlatego też muszą charakteryzować się wyjątkową wytrzymałością.

Pozostałe akcesoria do bram przesuwnych

Elementy, takie jak rolki i prowadnice to jedynie znikoma część elementów, które są niezbędne do prawidłowego działania bram przesuwnych. Obowiązkowe również wózki do bram przesuwnych. Ich wybór nie powinien być przypadkowy, gdyż odpowiedni dobór wózków gwarantuje długą żywotność bramy. Wymiana tych elementów wiąże się wysokimi kosztami oraz dużym nakładem pracy, dlatego warto wybierać modele, które wyróżniają się jakością na najwyższym poziomie. Do bram podwieszanych idealnie nadają się wózki z przegubem, które zapewniają komfort użytkowania.

Gdy mamy bramy automatyczne, nie możemy zapomnieć o listwach zębatych, które są niezbędne do przeprowadzenia procesu automatyzacji. Działają one na zasadzie współpracy z automatami do bram przesuwnych, dzięki czemu cały mechanizm wprawiany jest w ruch.
Warto mieć na uwadze również zakup takich akcesoriów jak profil bramowy, zamki hakowe, które stanowią zabezpieczenie bramy przed przypadkowym otwarciem, a także takie dodatki jak łapacze i uchwyty. To właśnie dzięki nim brama może być stabilna i zamykać się w sposób kontrolowany.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.