Urządzenia czyszczące przemysłowe - co warto wybrać?

Piotr Kowalczyk
29.06.2021

Założenie firmy sprzątającej wiąże się z odpowiednim zaopatrzeniem. Chodzi tu oczywiście o wszelkiego rodzaju środki czystości, ale również właściwe urządzenia czyszczące. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza przy sprzątaniu większych powierzchni. Dlaczego jest to takie istotne i jakie urządzenia czyszczące wybrać?

Szybkość i skuteczność

Pracując dla danego zakładu nie możesz go narażać na długie przestoje w produkcji, ponieważ wiąże się to po prostu z mniejszą efektywnością i poniesieniem przez niego dodatkowych kosztów. Użycie profesjonalnych maszyn, które pozwolą na szybkie, ale również dokładne wyczyszczenie jest istotne. Zwłaszcza w branży spożywczej przestrzeganie wszelkich norm jest priorytetem. Brak zachowania odpowiedniej higieny może skutkować wytworzeniem wyrobów nie nadających się do sprzedaży, co wiąże się ze stratą dla producenta. 

Urządzenia do czyszczenia posadzek

Podłoga narażona jest na różnego rodzaju zabrudzenia. Znajduje się na niej wiele pracujących maszyn, odbywa się transport materiałów i surowców, które później są składowane właśnie na posadzce. Utrzymanie podłogi w czystości jest niezwykle ważne nie ze względów estetycznych, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Klejąca się czy śliska od jakiegoś płynu posadzka stwarza ogromne ryzyko dla osób pracujących w takich warunkach. Niezbędne urządzenia czyszczące, które zapewnią odpowiedni poziom czystości to zamiatarki, zmywarki do posadzek czy myjki ciśnieniowe. 

Zamiatarka

Służy do pierwszego etapu czyszczenia posadzek. Na zabrudzonej powierzchni znajduje się kurz, piasek, drobne kamienie, które najpierw trzeba w odpowiedni sposób usunąć. Zamiatarka to urządzenie o dużej wydajności. Jest również odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a więc maszyna posłuży przez wiele lat, zachowując właściwe parametry pracy. Znacznie usprawnia sprzątanie większych powierzchni.

Zmywarki do posadzek

Jeśli powierzchnia została już dokładnie oczyszczona przez zamiatarkę, możemy przystąpić do jej dokładnego mycia i odkażania. Zmywarki do posadzek dadzą o wiele lepsze rezultaty jeśli chodzi o szybkość pracy i jej dokładność w stosunku do zwykłego mopa.  Jest to ekonomiczne rozwiązanie. Podczas mycia zużycie detergentów jest o wiele mniejsze niż w przypadku mycia ręcznego. 

Myjki ciśnieniowe

To najlepsze rozwiązanie dla osób ceniących sobie ekologiczne podejście do sprzątania. Zużywa znacznie mniej wody oraz co najważniejsze nie są potrzebne żadne chemikalia do czyszczenia powierzchni. Jeśli jednak chcesz je dodać, ich ilość jest naprawdę znikoma. Odpowiednia do zastosowań domowych jak i przemysłowych. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.