Urlop w tropikach 2022 – gdzie warto jechać?

Krzysztof Jagielski
22.02.2022

Ferie zimowe 2022 to właściwy czas na tropikalne wakacje all inclusive w gorących krajach, zwłaszcza dla tych, dla których słońce, plażowanie, miękki ręcznik plażowy i kąpiele w ciepłym morzu to idealny sposób na wypoczynek. Które kraje są idealnym kierunkiem na zimowe wakacje w 2022 roku w tropikach?

Ręcznik plażowy, strój kąpielowy i okulary słoneczne — zimowe wakacje czas zacząć

W obecnym roku na wybór miejsca wypoczynku za granicą wciąż ogromny wpływ ma sytuacja epidemiczna na świecie, związana z pojawianiem się kolejnych mutacji wirusa SARS-CoV-2. W związku z tym wiele państw zamknęło swoje granice dla turystów lub wprowadziło w życie bardzo restrykcyjne warunki wjazdu, które są sporym utrudnieniem w czasie przygotowywania się do wyjazdu na wakacje. Jednak jest jeszcze wiele tropikalnych miejsc, które sprawiają, że ręcznik plażowy, strój kąpielowy czy okulary przeciwsłoneczne powinny zostać wyjęte z szafy – nawet w okresie zimowym.

Najlepsze tropikalne kierunki na ferie zimowe 2022

Kierunkami wybieranymi przez turystów na słoneczny urlop podczas ferii zimowych są kraje, gdzie w tym okresie temperatury nie spadają poniżej 25 stopni Celsjusza, natomiast latem są tam upały ciężkie do wytrzymania dla wielu mieszkańców Europy. Na zimowe wakacje 2022 świetnie sprawdzą się więc tropikalne kraje takie jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Meksyk i Dominikana. Pozostaje jedynie kwestia wyboru właściwego egzotycznego miejsca wypoczynku.

Bez wątpienia najpopularniejszym kierunkiem wczasów w ferie zimowe 2022 jest Egipt. Jest on wybierany na wakacje zwłaszcza przez miłośników nurkowania oraz rodziny z dziećmi. Zaletami tego miejsca są: wysoki standard hoteli, krótki czas przelotu, ciekawe oferty wycieczek oraz właściwa infrastruktura dla dzieci. Zakochane pary, marzące o błogim wypoczynku na rajskich plażach powinny postawić na wczasy na Karaibach. Jedną z faworytek tej cel podróży jest Dominikana, ceniona przez wczasowiczów za rajskie plaże, turkusowe morze oraz gorące słońce. Po tej samej stronie globu, w fascynującym i tajemniczym Meksyku znajdą coś dla siebie turyści, którzy pragną połączyć sporty wodne, plażowanie z odkrywaniem prekolumbijskich kultur. Wielbiciele przepychu i amatorzy wakacyjnego luksusu najwięcej skorzystają, wybierając się w zimowy urlop do gorących Emiratów Arabskich.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.